Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna
#32
Ja mam trochę inny plan na zagospodarowanie poddasza. Planuję wybudować dach 2-spadowy, co pozwoli wygospodarować o wiele więcej miejsca na stryszku. Wejście na stryszek umieścić w okolicach 1/3 długości domu co pozwoli na podział przestrzeni na stryszku w stosunku 1/3 do 2/3. 1/3 to byłaby graciarnia tak jak w zamyśle przy konstrukcji 4-spadowej dachu, a 2/3 na chwilę obecną też może to być stryszek lub jakiś wiosenno - letnie miejsce do spania, gdy przyjadą goście lub dodatkowy pokój do zabaw dla dziecka. Oczywiście jak będzie potrzeba to w późniejszym okresie, można byłoby trochę zagospodarować ten pokój, lub pozostawić jako stryszek lub wiosenno letni pokój. Jedyną rzeczą jaką trzeba byłoby przewidzieć na etapie projektowania to wzmocnienie dolnego pasa konstrukcji dachu. Myślę że całość zmian mogłaby zamknąć się w kwocie 5-7 tysięcy jednak należy pamiętać że zyskujemy dodatkowo ok 25m2 powierzchni na strychu. A wiadomo że dodatkowe miejsce na szpargały bardzo się przyda szczególnie jeżeli ktoś nie planuje wybudować garażu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - przez lucky - 24.02.2017, 09:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu