Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna
#43
Widzę że swoim wpisem wywołam ciekawą dyskusję, ale jednak chyba nie wszyscy zrozumieli o co mi chodzi.

Ze względu na tanią możliwość powiększenia stryszku planuję dach 2 spadowy.

1. Nie chcę użytkowego poddasza - 1/3 poddasza ma służyć jako stryszek, a 2/3 w chwili obecnej może przez kilka lat albo do końca też będzie stryszkiem.
Całość poddasza nie będzie ocieplona i nie będzie zamontowanych schodów na stałe. W sytuacjach awaryjnych na 2/3 poddasza w okresie letnio - wiosennym można zrobić dziecku pokój do zabawy np. rzutki , konsola do gry z projektorem itp, albo przenocować tam nieplanowanych gości, nic poza tym. Dla bezpieczeństwa trzeba byłoby zrobić wzmocnienie pasa dolnego i przydałoby się okno na każdej ściance szczytowej. To są tak naprawdę jedyne koszty jakie muszę ponieść dodatkowo chcąc w ten sposób użytkować poddasze.

2. Nie będzie ocieplenia poddasza, ocieplony będzie tylko strop z włazem

3. Nie będzie żadnych dodatkowych instalacji na poddaszu oprócz elektryki - na 2/3 poddasza wyprowadzę jedynie końcówkę rury od ogrzewania tak aby może w przyszłości z 2/3 poddasza zrobić prawdziwy pokój (Bardzo mało prawdopodobne, ale koszt doprowadzenia rury od ogrzewania jest bardzo mały). Mam świadomość że wtedy koszty bardzo wzrosną, ponieważ trzeba będzie zrobić schody, ogrzewanie, izolację poddasza. Wentylacją się nie martwię bo planuję mechaniczną.

4. Nie wyobrażam sobie w jaki sposób można podnieść wysokość poddasza poprzez dodanie ścianki kolankowej przy takiej konstrukcji dachu. Przecież konstrukcja dachu opiera się na dolnym pasie wiązarów który opiera się na ścianach zewnętrznych. Dolny pas wiązarów jest jednocześnie podłoga poddasza. Wstawiając dodatkowo jedną warstwę bloczków podnosimy wysokość parteru,  a nie poddasza. (Jeżeli jest inaczej to proszę o jakieś linki - doszkolę się)

5. Projekt miarodajny jest nie dla mnie - ja chcę parterówkę ok 120 m2 + garaż(który ze względu na kształt działki musi być z przodu domu. Dom z góry będzie miał kształt "L"


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna - przez lucky - 27.02.2017, 11:22

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości
  
Menu