Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dzień 35 - Jak murujemy ściany nośne z betonu komórkowego? 09.03.2017 Full HD
#8
(10.03.2017, 08:09)ŁukaszSchick napisał(a): Pod papę przy bloczkach fundamentowych było fugowane, więc myślałem że to standard w Łukasza wykonaniu

Generalnie to było pod wykonanie pod izolację przeciwwilgociową (papa, masy bitumiczne). Trudno położyć masę na pustej fudze Wink

(10.03.2017, 09:20)Marcin1978 napisał(a):
(10.03.2017, 01:02)arkdom napisał(a): Mnie niepokoją te nasiąknięte bloczki. Czy zdążą wyschnąć przy takim wysokim tempie budowy do momentu zasiedlenia domu?

Żartujesz?, przecież oni się nie wprowadzą za miesiąc, tylko zakładam, że najprędzej w przyszłym roku (a bynajmniej na pewno nie prędzej niż późną jesienią). Za rok to elegancko wyschnie - wilgoć będzie cały czas na budowie (wylewki, tynki, gładzie, malowanie etc.)

Nie, nie żartuję. Znalazłem taką opinię w tym wypadku eksperta H+H
"Przebieg wysychania ścian murowanych (niezależnie od materiału murowego) zależy również od rodzaju zastosowanych izolacji cieplnych oraz wypraw tynkarskich. Zastosowanie izolacji termicznych w postaci wełny mineralnej w połączeniu z wyprawami tynkarskimi o małych oporach dyfuzyjnych zdecydowanie sprzyja przyspieszaniu wysychania ścian. Zastosowanie natomiast izolacji termicznej w postaci styropianu powoduje radykalne zmniejszenie oddawania wilgoci na zewnątrz budynku. Praktycznie cały proces wysychania przegrody następuje do wnętrza budynku powodując pogorszenie się mikroklimatu pomieszczeń. Stąd przez pierwsze dwa lata po wzniesieniu budynku wilgotność w pomieszczeniach może być wyższa niż wynikałoby to tylko z normalnego użytkowania. Wówczas zalecane jest dbanie o wietrzenie pomieszczeń mieszkalnych."
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: Dzień 35 - Jak murujemy ściany nośne z betonu komórkowego? 09.03.2017 Full HD - przez arkdom - 10.03.2017, 10:32

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu