Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REKUPERACJA - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
#62
No to jadę:
-"W Polsce krotność wymiany powietrza w pomieszczeniach mieszkalnych reguluje Polska Norma PN-83 B-03430. Przyjmuje się 30m3/h na jedną osobę przebywającą w pomieszczeniu. "
czyli ile ? 120m3 (u ciebie 270m3)
-gaz nie ma potrzeby wentylacji (kocioł gazowy kondensacyjny) możesz go mieć w szafie,salonie a  nawet w sypialni.Ale niech tam.
-twój projekt  jak widzę po przewodach to 270m3 minimum jak wiec wyobrażasz sobie wentylację na poziomie 120m3. Oczywiście możesz
jechać na 270m3 i nic się nie stanie, oprócz tego że wilgotność w domu będziesz miał na poziomie 20%, a 130 watt poboru prądu na godzinę  to już nie będzie mały wydatek.
-nie wiem po co był ci projekt reku do pozwolenia ale co tam.
I na sam koniec wisienka: kuchnia.
Wywiewy u ciebie w kuchni to 100m3 (w całym moim domu będzie taka wymiana)
Nawet jeśli projektant kierował się jakimś prawem (Kuchnia z oknem i kuchenką elektryczną (ponad 3 osoby) 50m3)
to i tak masz 100% wymiany więcej.
I podsumowanie:
-masz 11 wywiewów i 12 nawiewów(nie za bardzo wiem jak je zrównoważysz i nie mów mi o anemostatach)
-minimalny przepływ 270m3, o 150m3 za dużo.
-maksymalny przepływ zaś to 672m3
To że pozwolenie przeszło ok, ale na litość nie rób tego w naturze,poczytaj zastanów się w jakim domu chcesz mieszkać?
Komfortowym, czy takim w którym zaprzyjaźnisz się z dużą ilością nawilżaczy powietrza,rachunkami za prąd i hałasem instalacji.
I jeszcze to do poczytania:
http://www.pro-vent.pl/baza_wiedzy/przew...wa-uzywac/
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: REKUPERACJA - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - przez sierzant - 11.11.2018, 21:41

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu