Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REKUPERACJA - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
#9
Raxon - jeśli masz na myśli skrzynki rozprężne w pomieszczeniach to dla ułatwienia montażu można zamontować je na środku pomieszczeń (ale lepiej byłoby aby były dalej od drzwi). Jeśli chodzi o rozdzielacze to muszą być możliwie blisko rekuperatora.
No widzisz, a ja myślę, że lepiej dać wyciąg w wiatrołapie i kotłowni (zauważ że zimą i jesienią zostawiamy mokre buty, a wilgoć powinniśmy jak najszybciej wyciągnąć z pomieszczenia a nie pchać do innego). Nie będzie z tym żadnego problemu. 
Natomiast absolutnie nie wolno podłączać okapu kuchennego do rekuperacji - jest to błąd w sztuce!

ŁukaszSchick - dla naszego projektu przyjmujemy 180m3, natomiast przewymiarowany rekuperator w cale nie musi być błędem (tyle że będzie drożej), dla przykładu reku Aeris 350m3 na sterowniku można obniżyć wydajność do ok 150m3 i wtedy jest naprawdę bardzo cichy. Oczywiście jak znajdę trochę więcej czasu to zrobię taki secik (lista materiałów, ceny i dostawcę z dużym rabatem).

Marcinur - WC jest dobrane prawidłowo, ma kubaturę ok 4,55m3, więc przy wydatku 15m3 mamy ok 3 pełne wymiany powietrza na godz., poza tym WC to miejsce gdzie nie przebywamy cały czas tylko sporadycznie... Kotłownia - tak jak pisałem tylko wyciąg, nie patrz na ubrania, tylko na rekuperator (rekuperator potrzebuje wilgotnego powietrza na wejściu aby jego sprawność była jak najwyższa). Przy tak małych wydatkach i pomieszczeniach bilans wiatrołap-kotłownia to sprawa drugorzędna, nie widzę tu problemu.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: REKUPERACJA - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - przez wind7 - 10.03.2017, 10:31

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości
  
Menu