Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
REKUPERACJA - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła
#28
(21.07.2017, 15:17)adiLBN napisał(a):
(10.03.2017, 01:05)wind7 napisał(a): Zgadza się, w takiej konstrukcji domu najlepsze miejsce na czerpnię i wyrzutnię to podbitka.

Poniżej zamieszczam moją propozycję rozmieszczenia zaworów (anemostatów).

Kolor ZIELONY - nawiew
Kolor CZERWONY - wyciąg

Jeśli w kotłowni będzie piec to nie umieszczamy tam żadnego wyciągu, natomiast jeśli będzie Pompa Ciepła (pomieszczenie może wówczas pełnić rolę suszarni) to dajemy 1 wyciąg.
wg mnie anemostaty powinny być umieszczone w taki sposób aby zapewnić jak największy "obieg" powietrza w całym pomieszczeniu, tak aby zapewnić ruch powietrza po całej kubaturze... i tak np. w salonie ten nad stołem przeniesiony powinien być do rogu salonu jak ten drugi, jeśli zostanie nad stołem narożnik będzie niedowentylowany... jeśli chodzi o wyciągi/wywiewy max jak najdalej od dzrwi, najlepiej również w narożniku najdalszym od drzwi lub na środku ściany ale najdalej od drzwi ( nie na środku sufitu). Powietrza musi krążyć po całej kubaturze.

Jeśli możesz to proszę narysuj nowe rozmieszczenie anemostatów i zamieść tutaj. Na pewno skorzystają na tym wszyscy forumowicze, którzy będą chcieli wykonać rekuperację we własnym zakresie. Przyda się inna koncepcja, może lepsza? Poza tym musimy pamiętać że na ułożenie anemostatów również ma wpływ zagospodarowanie wnętrza - ja celowo nie umieściłem anemostatu w drugim rogu salonu bo tam będzie wisiał "niedowentylowany" telewizor Smile Zdecydowanie wolę mieć więcej świeżego powietrza tam gdzie będę bezpośrednio przebywał, czyli kanapa w salonie Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: REKUPERACJA - wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła - przez wind7 - 17.09.2017, 10:07

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 6 gości
  
Menu