Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dom za 150tys w technologii szkieletowej
#1
Witam,

Chciałbym założyć wątek o wykonaniu takiego domu w technologii szkieletowej. Brawo dla projektującego, który pokazuje że nawet w technologii murowanej jest to alternatywa cenowa dla kupna mieszkania. Czy jednak myśleliście o tym, by wykonać również identyczny projekt w konstrukcji szkieletowej/kanadyjskiej?

Pytaniem pozostaje jak wielkie byłyby oszczędności pieniężne (przy uwzględnieniu, że w większości budujemy sami). Dodatkowe oszczędności będą wynikać również z dwuspadowego, lekkiego dachu (zgodnie z filmikiem Łukasza nieco mniejsze przy pozostawieniu dachu czterospadowego).

Nie bez znaczenia jest tu przede wszystkim czas budowy, wynoszący przy dobrej organizacji około trzech miesięcy.

(P.S. Wyszukiwarką próbowałem szukać takiego wątku na różne sposoby. Znalazłem tylko jeden jedyny post bez kontynuacji. Jeśli nie zdublowałem zachęcam do dyskusji tutaj. Być może także inni chętnie dowiedzą się co myśli o tym sam autor projektu. Ja poznałem ostatnio osobę, która zbudowała szkieletowy dom - dwupiętrowy, bardziej skomplikowany. Dom budował sam z żoną przy naprawdę niskich kosztach. Zwracał również uwagę jak ciepło w zimie jest w takim domu.)

Być może ta wersja domu przyczyni się do jeszcze większej popularyzacji projektu i pomocy tym, którzy chcą uniknąć kredytu na -set tysięcy złotych? Co o tym myślicie?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Dom za 150tys w technologii szkieletowej - przez kimonotek - 31.05.2017, 14:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu