Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dom za 150tys w technologii szkieletowej
#10
(14.09.2017, 22:20)powsky napisał(a): Kuzynka stawia dom w tej technologi i szczerze powiedziawszy myslalem ze fundament pod szkielet jest mniejszy. W same fundamenty wlozyla 40 tysiecy co jest dla mnie dardzo duzo. Dom z projektu indywidualnego. I tez stan deweloperski i nieco ponad 420 tysiecy wyda...

Hmm, inspiracją do założenia tego wątku była osoba, która wybudowała dom w technologii szkieletowej. Podobno szkielet stawiał w dwie osoby, w trzy miesiące, a budynek w stanie który widziałem, to: pow. użytkowa ok. 130, parterowy z poddaszem użytkowym i garażem, dach - gont bitumiczny, ocieplony wełną fasadową, otynkowany, niepomalowany, we wnętrzu wykończony dół, niewykończone poddasze, plus własnoręcznie robiony zestaw paneli fotowoltaicznych - wydane razem rzekomo 215 tys. zł. Jednak to człowiek, który kupę pracy wykonywał sam. Twierdził, że kupił dobry projekt, bo wszystkie wymiary szkieletu były bardzo dobrze podane, kupował sam drewno. Mieszkał w tamtym momencie w nim już jeden sezon grzewczy. Zadowolony z kosztów ogrzewania (póki co tylko kominek).

Łukasz na swoim kanale Youtube również zachęca do wykonywania wielu rzeczy samodzielnie. Instruuje nas jak to budować dom, i to murowany.

Z drugiej strony jest też ten gość od projektu 32m2 za 32 tysiące (już sporo domów zbudowanych, budował właśnie w technologii szkieletowej). Stworzył teraz rozszerzenie tego domu - policzone 70m2 za 56 tys złotych pod klucz. Ale to bardzo specyficzny pod kątem wizualnym projekt, skupiający się mocno na tym, by nie bawić się w papierologię. W tamtym projekcie jest też zastosowany fundament punktowy z podłogą zawieszoną nad ziemią. Koszt fundamentu 1200 zł. Za granicą podobno buduje się tak domy nawet o pow. 100m2.

Zastanawiam się, czy jest ktoś w stanie stworzyć coś pomiędzy... I nie mogę znaleźć nic np. 90 m2 za 100 tys zł pod klucz. Rzecz jasna, że nikomu na rynku, prócz polskim rodzinom, promocja czegoś takiego zupełnie by się nie opłacała. A może szukam czegoś utopijnego...
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Dom za 150tys w technologii szkieletowej - przez kimonotek - 15.09.2017, 11:36

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu