Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ETAP XIV do XVIII - ŚCIANY DZIAŁOWE, WIENIEC,KOMINY, WIEŹBA DACHOWA,DESKOWANIE
#6
(11.09.2017, 18:27)Gniewko napisał(a): Gratuluję postępu.

Ciężko muruje się z silikatów? Sam mam ochotę wybrać ten materiał, ale boję się, że nie dam rady samodzielnie.

Nie jest źle. Jak widać na zdjęciach z poprzedniego wątku moja żona nawet kilka warstw położyła. Problemem jest tylko waga. No i że byle kawałkiem blachy z zębami tego się nie potnie jak w przypadku betonu komórkowego. Wiec o ile ściany nośne to w miarę spoko się układa o tyle działówki już ciężej ze względu na liczne cięcia. Dam Ci kilka rad ode mnie:
1) Pamiętnej że przy murowaniu z silikatu zaczynamy każdy róg domu od połówki* silikatu ( inaczej nie da radu zrobić sensownego zakładu na kolejnej warstwie)
*połówki - w przypadku gr. 24 cm są to bloczki 12 cm jak do ścian działowych.
2) Nie skupiał bym się aby dokładnie w miejscu gdzie występuje okno w projekcie ciąć bloczek. Lepiej przesunąć lub cofnąć te kilka cm - zaoszczędzi Ci to sporo czasu i kurzu podczas murowania.
3) Pierwsza warstwa idealnie równo na poziomice bo jest stawiana na zaprawie cemnetowo-wapiennej, reszta na klej i już gorzej się poziomuje.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: ETAP XIV do XVIII - ŚCIANY DZIALOWE, WIENIEC,KOMINY, WIEZBA DACJOWA,DESKOWANIE - przez Leszek85 - 14.09.2017, 10:06

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu