Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wodociągi warunki do zabudowy
#9
(20.02.2018, 08:49)Paweł. Węgo napisał(a): Witam. Może ktoś jeszcze wie cos w tym temacie?

Witam. Nie znam dokładnie tematu ale wydaje mi się że bez zgody właściciela lub spadkobiercy wodociągi (oraz inne firmy przesyłowe) mają jakby związane ręce gdyż brak takiej zgody jest równoznaczne traktowany jak niewyrażenie zgody na inwestycję. Pytanie drugie czy spadkobierców, jeżeli jacyś istnieją, nie da się z pewnością ustalić na podstawie danych z ksiąg wieczystych. Co do meritum sprawy nie wiem czy nie znajdzie tu zastosowanie art.124 ust.1 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Proponuję zapoznać się z tym artykułem i dowiedzieć się czy nie można się na to powołać.

Co do budowy sieci czy przyłącza to zrozumiałym jest że wodociągi będą myśleć przyszłościowo i będą chciały pociągnąć sieć (czyli większa średnica rury, ciśnienie) która prawdopodobnie będzie się kończyła na wysokości Waszej działki hydrantem i zaworem przeciwskażeniowym. Dopiero od tej nitki będzie wykonane przyłącze do waszej działki oraz daje to możliwość podłączania kolejnych działek. Pozdrawiam
 ..Istota wiedzy polega na tym, by posiadając ją korzystać z niej..
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Wodociągi warunki do zabudowy - przez radom2011 - 01.02.2018, 23:21
RE: Wodociągi warunki do zabudowy - przez tarkins - 01.02.2018, 23:39
RE: Wodociągi warunki do zabudowy - przez tarkins - 19.02.2018, 23:04
RE: Wodociągi warunki do zabudowy - przez tarkins - 19.02.2018, 23:27
RE: Wodociągi warunki do zabudowy - przez gregorrek - 20.02.2018, 19:54
RE: Wodociągi warunki do zabudowy - przez MMichał - 21.02.2018, 13:52

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu