Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy - miejscowość Krośnice (II budowa)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
Wszystko zalewane jednym ciągiem z pompy i potraktowane na koniec buławą. Sposobem na problem o którym piszecie są poprzeczki poziome, które  trzymają  przyłożoną do boku dechę - tak , jak w bramie garażowej. Poza tym szalunki słupów były przykręcane po bokach wkrętami 70mm (takimi zwykłymi do drewna). Przy takim zaszalowaniu nic nie powinno się stać.
(16.11.2017, 21:53)tt81 napisał(a): [ -> ]Wszystko zalewane jednym ciągiem z pompy i potraktowane na koniec buławą. Sposobem na problem o którym piszecie są poprzeczki poziome, które  trzymają  przyłożoną do boku dechę - tak , jak w bramie garażowej. Poza tym szalunki słupów były przykręcane po bokach wkrętami 70mm (takimi zwykłymi do drewna). Przy takim zaszalowaniu nic nie powinno się stać.
Tak właśnie jak piszesz się robi, a piszę o problemie gdyż jak zaczynałem swoją przygodę z budowlanką to mi się raz taka przygoda przytrafiła. Pozdrawiam.
Ściany są z Ytong 20 cm wys. ? Ile Ci wyszło pełnych warstw, jakaś odcinka na ostatniej warstwie była?
(17.11.2017, 13:39)enter17 napisał(a): [ -> ]Ściany są z Ytong 20 cm wys. ? Ile Ci wyszło pełnych warstw, jakaś odcinka na ostatniej warstwie była?

Przy Ytong-u 24cm szer. jest niestety tylko jedna wysokość - 20cm. W sumie wyszło 14 warstw bez żadnej docinki. Wychodzi 2,8m, czyli 4cm wyżej, niż przy materiale o wys. 24cm na 11,5 warstw.
Coś mi tu nie pasuje. 14 warstw po 20 cm daje 2.8 metra ale odchodzi 24 cm na zasadniczą posadzkę czyli zostanie 2.56 + około 5 cm łącznie na fugi i zaprawę pod pierwszą warstwą co daje jakieś 2.6 m na gotowości w domu, a w projekcie jest 2.7m. Chyba że dawałeś 1 cm kleju na spoinami poziomych.

Chyba że wieniec zrobiłeś 40 cm wysoki zamiast 30 cm ale wtedy sufit będzie się kończył na wiencu czyli mostek termiczny.
Enter17, wszystko jest tak, jak powinno być. Sufit wyjdzie na wieńcu. Nie chciałem podnosić ścian nośnych, żeby zmieścić sufit na gazobetonie, bo mam proste okapy w wiązarach. Co do mostków termicznych, to popatrz się ile mam trzpieni żelbetowych. Na beton pójdzie po prostu lepszy styropian, albo i nie.
Korzystając z chwili wytchnienia wrzucam kilka print screen-ów dachu. Zaraz po następnej niedzieli mam mieć montaż Big Grin 

[Obrazek: 1.jpg?screen][Obrazek: 2.jpg?screen][Obrazek: 3.jpg?screen][Obrazek: 4.jpg?screen][Obrazek: 5.jpg?screen][Obrazek: 6.jpg?screen]
Jaki koszt wiązarów i gdzie były zamawiane?? Jak z kosztami budowy do tej pory?? Duże różnice w stosunku do wersji oryginalnej bez garażu???
(26.11.2017, 14:56)luki2225 napisał(a): [ -> ]Jaki koszt wiązarów  i gdzie były zamawiane?? Jak z kosztami budowy do tej pory?? Duże różnice w stosunku do wersji oryginalnej bez garażu???

Wiązary od Burkietowicza w cenie 20 000zł brutto z montażem, z tym, że to cena z grudnia zeszłego roku.
Kosztów do obecnego etapu jeszcze nie podliczałem. U mnie i tak mam parę koła większe z uwagi na modyfikację o dodanie dodatkowych trzpieni żelbetowych i wieńca fundamentowego.
Co do kosztów dobudowania garażu, to szacowałem je na poziomie około 40 000-50 000zł. To nie tylko większy fundament, ściany i dach. Do tego dochodzi dodatkowe okno, brama, większe zużycie materiałowe na hydraulikę i CO oraz robociznę (nie na darmo kotłownia jest oryginalnie dużo bliżej węzła sanitarnego). Jeszcze jakieś kafelki (chociaż na podłogę), ocieplenie, itp.
Witam forumowiczów.
Niestety otrzymałem złą wiadomość - będzie obsuwa z wiązarami Sad  Najgorsze jest to, że pogoda zaczyna się robić zimowa, a u mnie jeszcze nie ma szczytów, które miały stanąć po montażu dachu. Będzie chyba ciężko zamknąć budowę na zimę.
Najpierw ława, teraz dach...
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8