Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy - Pszczyna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8
(16.09.2018, 12:57)lesiopesio napisał(a): [ -> ]Kiczka16, słupy zalewaliśmy pierwsze, beton kręcili chłopaki sami w betoniarce.

tomekpoz, nie ma u mnie nigdzie linii wysokiego napięcia. W pasie zieleni między moją działką a drogą jest normalna linia napowietrzna.

Oki dzieki. Bo tak się zastanawiam czy jak bym jechał ścianami i byłbym w połowie wysokości i bym to zalał i później jeszcze raz już do góry samej. Tylko pytanie jak to sie ma do wytrzymałości bo jednak nie będzie to jednolite.
Miałem robić podobnie ale projektant który rysował mi dodatkowe słupy stanowczo powiedział, że nie mam żadnych szans na zrobienia w betoniarce takiego betonu jak w betoniarni. Chociaż kiedyś beton kręcili kiedyś tylko w betoniarkach i domy stoją do dziś.
Kiczka16, u mnie też było lane na dwa razy, do połowy ściany i później od połowy w górę. U mnie ani projektant, ani kierownik budowy nie mieli nic przeciwko takiemu laniu słupów.

Lubin, odezwij się do mnie za 50 lat to Ci powiem czy dom jeszcze stoi i czy ściany nie pękają Big Grin
Za 50 lat jak zadbam o zdrowie i dobrze pójdzie to będę się do piachu przyzwyczajałTongue Może wcześniej się odezwę.
I stało się. Wczoraj podpisana umowa na okna. Montaż ostatni tydzień października / pierwszy tydzień listopada. Po dłuuuuuugich namysłach padło jednak na okno HST w salonie (270 cm szerokie). Koszt okien z roletami to równe 35 tysięcy brutto. Profil Veka, kolor Winchester.
Cena kosmos!
Nijak to się ma do oryginalnego kosztorysu.
Ja uważam, że także wziąłem okna z górnej półki (bardziej tradycyjne okno balkonowe), ale płacę 15,5 za okna + rolety.

To nie żeby w żaden sposób krytykować Wasz wybór, tylko w kontekście pytań "Ile kosztuje ten dom".

W kosztorysie okna + rolety to 15 tys., można mieć same okna za 8, można z roletami za 12-20, a jak widać i za 35.

A tak poza tym oknem HST, to co jeszcze wpłynęło na cenę?
...okno HST Big Grin Wycena ze zwykłym trzydzielonym balkonem bez HST na same okna była 16 tysięcy. Do HST było dopłaty 9 tysięcy, więc już daje nam to 25 tysięcy + rolety.

Pamiętaj że okno tarasowe mamy 270 x 235 cm. W jadalni przerobione na okno balkonowe (200 x 235), w kuchni okno narożne (czyli 2 zwykłe okna), w sypialni głównej okno balkonowe (znów 200 x 235), a dwóch pozostałych pokojach poszerzone okna na 200 x 150 cm. To robi cenę - powierzchnia okien. U nas zwiększa się ona praktycznie dwukrotnie, jak nie więcej.

Miałem jeszcze wycenę na profilu Vetrex 92 z innej firmy. Tam cena z roletami i ciepłym montażem poszybowała na 55 tysięcy.

My nie zakładamy budżetu 150 tysięcy i nie kupiliśmy tego projektu aby budować dom w tym budżecie. Od razu były inne założenia. Projekt kupiliśmy bo odpowiadał nam wymiarami i układem pomieszczeń.
Dziś przyjechały wiązary. Chłopaki robili od 7 rano do 16. W poniedziałek jeszcze pół dnia i ma być na gotowo Smile

PS: czy ktoś wie dlaczego drzewo jest rude?

[attachment=4093]
rude bo zabezpieczone specjalnymi środkami przeciwko grzybom, pleśnią itp. są różne środki i różne kolory...
Czy w kontakcie ze słońcem preparat powinien wchłonąć się w drewno i je rozjaśnić?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8