Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pompa Ciepła LG 9kW Therma V
#21
pewnie tak. nie robię nikomu reklamy bo nie mam w tym interesu. montaż jakby nie patrzeć pewnie ze 2kpln wyniesie. zbiornik też za darmo nie jest (nie wiem jaki w tym wątku była zastosowany a rozbieżność cen jest duża).
Odpowiedz
#22
(04.09.2017, 12:11)graucho napisał(a): pewnie tak. nie robię nikomu reklamy bo nie mam w tym interesu. montaż jakby nie patrzeć pewnie ze 2kpln wyniesie. zbiornik też za darmo nie jest (nie wiem jaki w tym wątku była zastosowany a rozbieżność cen jest duża).
Zbiornik 300l z wężownicą o odpowiedniej powierzchni (taki musi być do pompy ciepła) kosztuje 2500-3000PLN. Reszta osprzętu też pewnie z 1000-1500 i robi się 20000 z robocizną.


PS
No własnie Wind - jaki zbiornik dajesz do takiej instalacji?
Odpowiedz
#23
Klient użytkownika @wind7 twierdzi że zapłacił niecałe 20 tys zaś on twierdzi że ponad 22 wiec ktoś też mija się z prawdą
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#24
(04.09.2017, 15:02)maciej87 napisał(a): Klient użytkownika @wind7 twierdzi że zapłacił niecałe 20 tys zaś on twierdzi że ponad 22 wiec ktoś też mija się z prawdą

Może wszystkiego nie można napisać na ogólnodostępnym forum?
Odpowiedz
#25
Zbiornik to - Sunex Fish S15 , 300L , 1 wężownica , wymiennik 3,4m2
Chyba że rabat jest kilka tysięcy i jednak nie tylko wyjątkowo dla tego forum jak to było napisane
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#26
tomi8547 - odległość 8m (długość rur miedzianych) nie powinno powodować żadnych strat. Producent zaleca odległość 3-7m długości. Jeśli chodzi o cenę to proszę pisać na priv, bo z tego co widzę to za chwilę wątek zmieni się z wartości merytorycznej/pokazowej na wątek typowo finansowy czego chciałbym uniknąć.

slawosz - tak, nie ma to żadnego znaczenia oczywiście kotłownia może być poniżej gruntu, ale w naszym projekcie to chyba niewiele osób zdecydowało się na podpiwniczenie. 

graucho - nie patrz na Allegro, weź od "Pana" CNC ofertę na dostawę i kompleksowy montaż z uruchomieniem PC, wówczas będziesz wiedział ile to u niego kosztuje.

marcinur - zbiornik do wyboru 200L lub 300L w zależności od wielkości rodzinki i zużycia wody, generalnie nadaje się każdy, który ma wężownicę powyżej 1,8m2 powierzchni (niezbędne minimum), ale warto wziąć jak największą wężownicę nawet powyżej 3m2.

maciej87 - ręce opadają, nikt nie potrafi mnie tak zdemotywować do pisania na tym forum jak kolega (bez komentarza). Może kolega sam założy osobny wątek o Pompach Ciepła i przedstawi tam swoją ogromną wiedzę w tym temacie?
Odpowiedz
#27
(14.09.2017, 18:45)wind7 napisał(a): marcinur - zbiornik do wyboru 200L lub 300L w zależności od wielkości rodzinki i zużycia wody, generalnie nadaje się każdy, który ma wężownicę powyżej 1,8m2 powierzchni (niezbędne minimum), ale warto wziąć jak największą wężownicę nawet powyżej 3m2.

A oferta o której pisałeś jaki konkretnie zbiornik zawiera?
Odpowiedz
#28
(14.09.2017, 19:15)marcinur napisał(a):
(14.09.2017, 18:45)wind7 napisał(a): marcinur - zbiornik do wyboru 200L lub 300L w zależności od wielkości rodzinki i zużycia wody, generalnie nadaje się każdy, który ma wężownicę powyżej 1,8m2 powierzchni (niezbędne minimum), ale warto wziąć jak największą wężownicę nawet powyżej 3m2.

A oferta o której pisałeś jaki konkretnie zbiornik zawiera?

WEBER 300L z wężownicą 3,3m2, ale to jest to samo co Sunex, sprzedawane pod różnym brandem, ściągane są chyba z Węgier czy Bułgarii. Natomiast bez problemu można wstawić zasobnik Polskiej produkcji Galmet czy Elektromet itp.
Odpowiedz
#29
Mój ojciec używa pompy ciepła Gree użytkuje już ją II rok i jest bardzo zadowolony Smile oprócz tego ma spięte to z solarem który latem podgrzewa wodę że aż parzy . Ale tak jak kolega napisał są różne marki i wszystko zależy od zasobności portfela. Ja już siedzę w branży klimatyzacyjnej sporo czasu montowałem dużo urządzeń Panasonica i wydaje mi się że są solidniejsze od LG.
Odpowiedz
#30
(03.09.2017, 20:05)wind7 napisał(a):
(03.09.2017, 17:05)slawosz napisał(a): Witam,

Mam w mieszkaniu  zainstalowaną klimatyzację typu split, z funkcją ogrzewania.  Czyli jak rozumiem, jest to także powietrzna pompa ciepła.
Do tej pory korzystałem z tej funkcji ze dwa razy, za każdym razem chyba do pół godziny trwało zanim przez jednostkę wewnętrzną uzyskałem ciepłe powietrze,a nagrzanie pokoju trwało kilka godzin. Rozumiem, że nie jest to urządzenie dedykowane, a jedynie możliwe dodatkowe użycie mojej instalacji. Taki bonus, przed sezonem grzewczym w bloku. Ale ja nie o tym.
ODRADZANO mi użycie tej opcji poniżej zera stopni.
Jak pisałem, nie jest to urządzenie dedykowane. Jednak można mieć wątpliwości. Można prosić autora - wind7 o wyjaśnienia.
Służę zdjęciami danych techniczny z instrukcji w razie potrzeby.
Pozdrawiam
Dodam tylko, że jako klimatyzacja sprawdza się znakomicie!

Klimatyzator inwerterowy z funkcją grzania to nic innego jak klasyczna Pompa Ciepła Powietrze-Powietrze.
Natomiast urządzenia grzewcze to Pompa Ciepła Powietrze-Woda.

Klimatyzator oczywiście może wspomagać ogrzewanie domu, jest to bardzo opłacalne głównie w okresach przejściowych gdzie mamy dużą sprawność (COP) w temp. powyżej zera. Dodatkowo tańsze klimatyzatory nie mają grzałki krateru sprężarki co negatywnie wpływa na rozruch urządzenia w bardzo niskich temperaturach. Lepsze urządzenia mogą grzać do temp. -22st.C ale układ chłodniczy w tych urządzeniach jest zoptymalizowany w fabryce dla funkcji chłodzenia, natomiast klasyczne urządzenia grzewcze są zaprojektowane właśnie dla niskich temp. poniżej zera.

Nie da się w jednoznaczny sposób odpowiedzieć jaka Pompa Ciepła jest najlepsza!.
Wszystko zależy od tego jakie mamy wymagania i czego tak naprawdę oczekujemy od urządzenia - to tak samo jak wybór samochodu, jeden powie że najlepsze jest BMW, drugi powie że TOYOTA bo się mniej psuje, a trzeci, że SKODA bo jest tania.

Myślę, że najlepszą odpowiedzią będzie tabelka którą na szybko przygotowałem, w której przedstawiłem wydajność grzewczą, COP, oraz cenę katalogową producenta:

[Obrazek: PanasonicVSlg.jpg]

Jeśli ktoś ma worek pieniędzy to dla niego najlepszym rozwiązaniem jest Panasonic T-CAP - jako jedyne źródło ciepła da sobie radę w każdych warunkach, wiem, że te urządzenia są montowane również w Norwegii, gdzie też dają radę!
Natomiast dla wszystkich, którzy liczą każdą złotówkę i nie jest tak bardzo istotna kultura pracy urządzenia i troszkę większy hałas to zdecydowanie lepiej wybrać LG Therma V 9kW, ma nawet trochę lepsze parametry niż "zwykły" model Panasonica.

Czy jest ta LG w wersji 7kW ?
możesz podać cenę ?
Odpowiedz
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu