Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zmiany w projekcie - wizualizacje 3d
#2
Fajny pomysł Smile nie wiele osób ma narzędzia i zdolności do zrobienia wizualizacji.
Widzę, że w tym pierwszym rzucie została przeniesiona kotłownia do garażu - też rozważałem takie rozwiązanie, żeby ktoś przypadkiem nie zawadził o gorący piec. Tylko wtedy garaż musiałby być odpowiednio większy. Ja planuję min. 4x8 m licząc od wewnątrz - będzie miejsce na kotłownię, narzędzia ogrodnicze czy rowery. No i z samochodu będzie można normalnie wysiąść. Chciałem jednak zachować dach kopertowy nad zasadniczą częścią i w jednej linii pociągnąć jednospadowy dach nad garażem.

Opcja numer dwa to pójść na maxa i po prostu poszerzyć dom o garaż robiąc jeden dach kopertowy nad całością
[Obrazek: dom2.jpg]
Wtedy można złączyć sień ze starą kotłownią i zrobić dużą przestrzeń z szafami na ubrania. Wówczas można zrezygnować ze schowka koło kuchni, przesunąć komin i zrobić narożny wkład kominkowy nie ingerujący w przestrzeń salonu, np. coś takiego:
[Obrazek: 4014350e55579184.jpg]
Setki pomysłów Smile tylko ile taka przyjemność z garażem może kosztować? I co ze ścianą między garażem a resztą domu: czy musi pozostać zrobiona z bloczków jak dotychczas, czy też zrobić ją z tego samego materiału co ścianki działowe (co wówczas z izolacją termiczną domu od nieizolowanego garażu)? W tej drugiej wersji pod ścianą nie trzeba będzie robić ściany fundamentowej i pozostajemy przy prostym rysunku jak do tej pory. Ale jeśli zostawimy grubszą ściankę jak w oryginalnym projekcie, to czy trzeba robić dla niej fundament, choć już nie będzie ścianą nośną?
Nasz dom w 3DGaleria budowy | Już mieszkamy
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zmiany w projekcie - wizualizacje 3d - przez Łukasz - 07.03.2016, 23:21

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu