Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przed budową domu
#1
Thumbs Up 
Cześć wszystkim Smile
Dość niedawno natknąłem się na stronę Łukasza, i bardzo zainteresował mnie jego projekt   Big Grin
Wcześniej nie interesowałem się tematem budowy domu ( zwłaszcza w systemie gospodarczym ). Zacząłem od przewertowania strony Łukasza oraz przejrzenia większości filmów z jego kanału na youtube ;p
Generalnie widzę bardzo dużo informacji o kosztorysach, dziennikach budowy a nawet jak samemu wybudować dom itp. ale jako początkujący w tym temacie widzę jak wiele wiedzy brakuje mi z wcześniejszych etapów - sprzed budowy samego domu  Rolleyes
Jeżeli będący tutaj użytkownicy zachcieli by się podzielić swoją wiedzą, chciałbym zadać wam kilka pytań i zebrać wszystko w jeden wątek który będzie można nawet podpiąć.

Obecnie sam jestem na etapie poszukiwania działki pasującej do wybudowania domu według dobrze znanego wam projektu. I nasuwa się pierwsze pytanie, jak zorientować się, czy dana działka pozwala na wybudowanie domu według naszego projektu ( wybaczcie ale zrozumienie surowych zapisów planu zagospodarowania, nie znając terminologii budowlanej jest dla mnie nie możliwe - jedynie się domyślam ale 90% pewności że rozumiem to co jest zapisane max. ).

I tutaj przykład: działka 932m2 ( ok. 35x25m ) - 
zapis z planu zagospodarowania " 3) nieprzekraczalne linie zabudowy: 10,0 m od linii rozgraniczających drogi zbiorczej KDZ i dróg lokalnych KDL; 6,0 m od linii rozgraniczających pozostałych dróg; 5,0 m od rowów i kanałów melioracyjnych; 50,0 m od stopy wału przeciwpowodziowego, z uwzględnieniem § 13 ust. 8 oraz § 21 ust. 6 i 7,"
Nie rozumiem tego za nic w świecie  Big Grin
Za to inny zapis - 
12) rzędna posadzek parteru: minimum 1,0 m nad poziom istniejącego terenu, przy założeniu, że rzędna posadzki drugiej kondygnacji wyniesie minimum 2,5 m n.p.m.,
Rozumiem że podłoga domu musi być 1m na powierzchnią gruntu. 

Jak mieć 100% pewność czy będę mógł wybudować dom na danej działce? Jeżeli się da bezgotówkowo - jeżeli nie to z jakimi kosztami trzeba się liczyć?
Nie chciałbym kupić działki i projektu a później dowiedzieć się, że sorry ale albo inna działka pod ten projekt albo inny dom na tej działce   Rolleyes

Nie che od razu robić wielkiego wpisu ( a jest jeszcze kilka innych kwestii ). Dlatego jakby ktoś mógł mi wyjaśnić te kwestie, byłbym bardzo wdzięczny  Wink
Na koniec planuje zebrać wszystko w jeden eątek, uporządkować i zostawić dla przyszłych potencjalnych budowniczych Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Przed budową domu - przez mskajba - 28.12.2017, 13:12
RE: Przed budową domu - przez gregorrek - 28.12.2017, 16:02
RE: Przed budową domu - przez mskajba - 12.01.2018, 00:01
RE: Przed budową domu - przez gregorrek - 12.01.2018, 15:27

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu