Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
Wentylacja zwykła przez kominki wentylacyjne. Rozważałem wentylację mechaniczną ale jakoś mnie odwiódł od tego kierownik bud., ale pewnie wrócę jeszcze do tematu. 


ps. co do sąsiada to akurat do tego nie mam zastrzeżeń inny za to strasznie upierdliwy i to o takie rzeczy jakie by człowiekowi nawet do głowy nie przyszło. Confused

no to dzisiaj połowa zapapowana  Smile no i droga zagruzowana - jeszcze tylko kosmetyka.


Załączone pliki Miniatury
       

.jpg   11.jpg (Rozmiar: 148.97 KB / Pobrań: 1,946)
Odpowiedz
Witam

Byłem we wtorek obok budowy Smile
Widziałem jak ta mała spychareczka BOBCAT pracowała przy tej drodze Smile
Dobrze że DASTERKA wszędzie dojedzie bo osobowym bym się bał tam podjechać Smile a po deszczu tym bardziej.
Chciałbym się z Panem umówić na obejrzenie budowy.
Najlepiej jak będą sufity i posadzki bo to daje lepszy obraz wielkości pomieszczeń. - ale na to przyjdzie jeszcze czas.
Niemniej proszę o informacje na PRIV w jaki sposób można się z Panem umówić na oględziny.
U mnie dach wymagany 35stopni, a u Pana 25 stopni prezentuje sie bardzo dobrze. 35 stopni nie wiedziałem jeszcze ale wiem że robi sie sporo wyższy.
Odpowiedz
Witam.
Również jestem zainteresowany efektem końcowym i ewentualnymi oględzinami. Czy byłaby w przyszłości taka możliwość?Smile
PozdrawiamSmile
Odpowiedz
Ile poszło desek na deskowanie?Jaki koszt?
Nie musi być perfekcyjnie, żeby było idealnie


Odpowiedz
Oględziny oczywiście są możliwe, niemniej proszę jednak o wcześniejszy kontakt - bo był już dzień, że czułem się jak gość na własnej budowie Big Grin  (3 ekipy na budowie, 2 przedstawicieli z ofertami i 3 gości zwiedzających/bo przejeżdżali i się spodobał Shy / - oczywiście wiedziałem tylko o ekipach).


Desek poszło 5 m3 - starczyło na całość + deska okapowa (6 szt. zostało - odpadu 3 taczki drobnicy i z dwie trochę grubszego, bedzie jeszcze wykorzystana na budki dla ptaków i budę dla psa Smile ). Koszty przedstawie niedługo (sama deska koło 3000).
Odpowiedz


Dzisiaj przyszła pora na szambo. Miała być oczyszczalnia, niestety warunki glebowe (glina) nie służą takiej inwestycji. Kiedyś może docelowo przyłączymy się do kanalizacji miejskiej. Big Grin


Załączone pliki Miniatury
           
Odpowiedz
Ile musi być przykryte ziemią takie szambo? I jaki koszt za nie?
Odpowiedz
(20.05.2017, 22:11)Marcin1978 napisał(a): Dzisiaj przyszła pora na szambo. Miała być oczyszczalnia, niestety warunki glebowe (glina) nie służą takiej inwestycji. Kiedyś może docelowo przyłączymy się do kanalizacji miejskiej. Big Grin
Szambo nie za płytko? Ja bym robił głębiej i przysypał ziemią tak jak wszyscy robią, a u Ciebie pokrywa na wierzchu..
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
Niektórzy twierdzą, że podobno można zrobić oczyszczalnie na gruncie gliniastym ale trzeba zastosować pod rurami specjalne skrzynki rozsączające (tzw. plastry miodu). Miał już ktoś z tym do czynienia? Też mam gliny i zastanawiam się co wybrać.
Odpowiedz
(21.05.2017, 18:14)Martyna napisał(a): Ile musi być przykryte ziemią takie szambo? I jaki koszt za nie?

przykryte obojętnie jaką warstwę - grunt żeby nie głębiej aniżeli 50 cm (wtedy trzeba zastosować wzmocnienie płyty). Koszt 4500 z koparką (ma dodatkowy otwór i szybko złączki do opróżniania z ulicy). Firma PROBUD Poręby + POLECAM! 

(21.05.2017, 18:19)kuznia napisał(a): Szambo nie za płytko? Ja bym robił głębiej i przysypał ziemią tak jak wszyscy robią, a u Ciebie pokrywa na wierzchu..

Co do szamba to nie masz dobrowolności zbytniej - żeby technicznie było poprawnie to spadek z domu 2% - 3 %, za duży nie jest wskazany. Mam od domu 5 m. i do tego to jest najniższy punkt na działce i wychodzi tak jak teraz. Spokojnie pokrywa będzie 10-15 cm pod ziemią, tam jest jeszcze sporo do nawiezienia ziemi. Możesz zamówić innej firmy z wlewem od góry i wtedy całość masz głębiej - tylko ja uważam ich za najlepszą i logistycznie najbliższą mnie.

(21.05.2017, 21:40)wind7 napisał(a): Niektórzy twierdzą, że podobno można zrobić oczyszczalnie na gruncie gliniastym ale trzeba zastosować pod rurami specjalne skrzynki rozsączające (tzw. plastry miodu). Miał już ktoś z tym do czynienia? Też mam gliny i zastanawiam się co wybrać.

Popytaj lepiej o cenę - ja też rozważałem oczyszczalnie z studniami chłonnymi ale koszty takie, że szok i nadal nie mam gwarancji czy zadziała.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 4 gości
  
Menu