Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna
#91
(24.04.2017, 22:00)tarkins napisał(a):
(24.04.2017, 21:49)klonu1988 napisał(a): Witam,
dostałem ciekawe wyceny na dachówkę. Czy ktoś miał styczność, widział tą dachówkę? Cena jak na płaską bardzo atrakcyjna. Proszę o opinie.

Co do ceny dachowki nie moge sie wypowiedziec ale rynny bryza to porazka.To mozna zamontowac do altanki ogrodowej a nie o domu,

Co do rynien plastikowych Bryza to przed chwilą rozmawiałem ze szpeniem od dachu (dobrym) i powiedział, że w życiu nie zamontowałby u siebie metalowej rynny. Wg niego Bryza najlepsza. Jak widać ile ludzi tyle opinii :Smile Ktoś coś o dachówce?
Odpowiedz
#92
(24.04.2017, 22:04)klonu1988 napisał(a):
(24.04.2017, 22:00)tarkins napisał(a):
(24.04.2017, 21:49)klonu1988 napisał(a): Witam,
dostałem ciekawe wyceny na dachówkę. Czy ktoś miał styczność, widział tą dachówkę? Cena jak na płaską bardzo atrakcyjna. Proszę o opinie.

Co do ceny dachowki nie moge sie wypowiedziec ale rynny bryza to porazka.To mozna zamontowac do altanki ogrodowej a nie o domu,

Co do rynien plastikowych Bryza to przed chwilą rozmawiałem ze szpeniem od dachu (dobrym) i powiedział, że w życiu nie zamontowałby u siebie metalowej rynny. Wg niego Bryza najlepsza. Jak widać ile ludzi tyle opinii :Smile Ktoś coś o dachówce?

I wez tu sie na cos zdecyduj o dom wybuduj  Big Grin
Kupujesz mieszkanie u dewelopera nie nie patrzysz jaka izolacja w ziemi itp i jakie rynny na dachu  Tongue Big Grin
Odpowiedz
#93
Dostałem też od niego info, że parę konkretnych firm wycofało się z produkcji płaskiej dachówki, ponieważ okazało się, że nie są idealnie szczelne i równe. Chyba nawet Creaton się wycofał.
Odpowiedz
#94
(24.04.2017, 22:20)klonu1988 napisał(a): Dostałem też od niego info, że parę konkretnych firm wycofało się z produkcji płaskiej dachówki, ponieważ okazało się, że nie są idealnie szczelne i równe. Chyba nawet Creaton się wycofał.

, jaki robisz dach..? Koperta czy dwuspad..?
Odpowiedz
#95
(24.04.2017, 22:34)szpachla napisał(a):
(24.04.2017, 22:20)klonu1988 napisał(a): Dostałem też od niego info, że parę konkretnych firm wycofało się z produkcji płaskiej dachówki, ponieważ okazało się, że nie są idealnie szczelne i równe. Chyba nawet Creaton się wycofał.

, jaki robisz dach..? Koperta czy dwuspad..?

Koperta
Odpowiedz


#96
Jestem ciekaw jaka dostane wycene na wiazary dwuspadowe.
Odpowiedz
#97
(24.04.2017, 22:20)klonu1988 napisał(a): Dostałem też od niego info, że parę konkretnych firm wycofało się z produkcji płaskiej dachówki, ponieważ okazało się, że nie są idealnie szczelne i równe. Chyba nawet Creaton się wycofał.

na zdjęciach widziałam ceraton domino strasznie krzywe
Odpowiedz
#98
Słyszałem od kilku dekarzy że płaska betonowa jest jeszcze w miarę, ale ceramiczna nigdy nie jest idealnie prosta - ładnie wygląda w katalogu, a później na dachu widać krzywizny...
Odpowiedz
#99
Te płaskie dachówki są tak krzywe że szkoda pieniędzy na nie.. wiem bo mam taką dachówkę na ganku i jest tragedia..
Małymi krokami, ale do przodu :-)
Odpowiedz
Witam!

To mój pierwszy post  na forum. Wiem, że wątek traktuje ono o wiązarach do tego projektu. Stety/niestety mój domek już stoi a został wzniesiony w oparciu o projekt Cyrkon C96 - prosty i tani domek z dachem dwuspadowym. Po dłuższych spotkaniach z osobą od adaptacji projektu, osoba ta dała mi do zrozumienia, że więźba dachowa oparta jest o prefabrykowane wiązary i jest to skórka nie warta wyprawki bo nie ma żadnej firmy w okolicy, która się tym zajmuje także lepiej zmienić projekt na inny. Uparłem się, dom stoi, ale z tradycyjną więźba dachową, konstrukcja murłata+krokiew+jętka. Dom posiada dwa wieńce połączone pionowymi żelbetowymi belkami (stolce), na pierwszym wieńcu spoczywa kratownicowa konstrukcja stropu drewnianego - dwa pokoje na poddaszu, na drugim izolacja=>murłata i cała wieźba. Pokrycie dachu jest typowe dla mojej okolicy i jest to blachodachówka. Pewnego dnia, po dłuższych poszukiwaniach, odnalazłem firmę na lubelszczyźnie, która wykonuje wiązary i mam mieszane odczucia. Nurtuje mnie jedno pytanie czy wydatki na beton (drugi wieniec i stolce 800zł) drewno na więźbę (około 3400), strop drewniany (2500) przekroczyły wartość całego wiązara, który nota bene zawiera i strop ze ścianą kolankową i samą więźbę z o wiele lepszego drewna (choć mogę się mylić)?
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu