Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana wiazarow na wiezbe tradycyjna
#51
Czyli że co? Wychodzi na to że chcąc mieć użytkowy strych jako magazyn rupieci to trzeba wziąć wersje z obciążeniem użytkowym? 2000N to ok 200Kg na m2. Więźba tańsza jest przystosowana tylko do chodzenia po niej, ale nie do obciążenia stałego.
Odpowiedz
#52
To chyba logiczne że o użytkowe Podasze ale 39tys netto to strop zrobię za 12 13 tys i zostaje 26 tys na dach
Odpowiedz
#53
(02.03.2017, 14:52)raxon napisał(a): Czyli że co? Wychodzi na to że chcąc mieć użytkowy strych jako magazyn rupieci to trzeba wziąć wersje z obciążeniem użytkowym? 2000N to ok 200Kg na m2. Więźba tańsza jest przystosowana tylko do chodzenia po niej, ale nie do obciążenia stałego.

Wyczuwam :Smile próbe naciagania projektu i koncepcji domu, ten stryszek 100kg w zupełnosci wyczerpuje potrzeby stryszku, kartony, jakies powiedzmy sezonowe ubrania, choinka, lampki babki, itp tematy. i spokojnie wytrzyma 100kg na metr to naprawde sporo .
Odpowiedz
#54
(02.03.2017, 21:35)wesolowski napisał(a):
(02.03.2017, 14:52)raxon napisał(a): Czyli że co? Wychodzi na to że chcąc mieć użytkowy strych jako magazyn rupieci to trzeba wziąć wersje z obciążeniem użytkowym? 2000N to ok 200Kg na m2. Więźba tańsza jest przystosowana tylko do chodzenia po niej, ale nie do obciążenia stałego.

Wyczuwam :Smile próbe naciagania projektu i koncepcji domu, ten stryszek 100kg w zupełnosci wyczerpuje potrzeby stryszku, kartony, jakies powiedzmy sezonowe ubrania, choinka, lampki babki, itp tematy. i spokojnie wytrzyma 100kg na metr to naprawde sporo .

Czyli że przy tej tańszej opcji się nic nie stanie jak sie zrobi lekka podłoge i jakies rupiecie by tam były? Bo troszke mnie to wystraszyło, a belka ma 10 metrów więc moment zginający jest duży bo i odległość od podpory spora. Chyba i tak dam blachodachówkę bo lżejsza i troszke tańsza.
Odpowiedz
#55
(03.03.2017, 00:01)raxon napisał(a):
(02.03.2017, 21:35)wesolowski napisał(a):
(02.03.2017, 14:52)raxon napisał(a): Czyli że co? Wychodzi na to że chcąc mieć użytkowy strych jako magazyn rupieci to trzeba wziąć wersje z obciążeniem użytkowym? 2000N to ok 200Kg na m2. Więźba tańsza jest przystosowana tylko do chodzenia po niej, ale nie do obciążenia stałego.

Wyczuwam :Smile próbe naciagania projektu i koncepcji domu, ten stryszek 100kg w zupełnosci wyczerpuje potrzeby stryszku, kartony, jakies powiedzmy sezonowe ubrania, choinka, lampki babki, itp tematy. i spokojnie wytrzyma 100kg na metr to naprawde sporo .

Czyli że przy tej tańszej opcji się nic nie stanie jak sie zrobi lekka podłoge i jakies rupiecie by tam były? Bo troszke mnie to wystraszyło, a belka ma 10 metrów więc moment zginający jest duży bo i odległość od podpory spora. Chyba i tak dam blachodachówkę bo lżejsza i troszke tańsza.

bedziesz miał koperte czy dwuspadowy ??
Odpowiedz


#56
Kopertę, ale pewnie poszerze dom troszke więc myśle że wyjdzie mi o 1 wiązar więcej.
Odpowiedz
#57
(03.03.2017, 00:29)raxon napisał(a): Kopertę, ale pewnie poszerze dom troszke więc myśle że wyjdzie mi o 1 wiązar więcej.

Było mowione na temat blachy ze sie nieopłaca, ilosc odpadu przy cieciu
Odpowiedz
#58
Wersja nr 2 najfajniejsza bo dożo przestrzeni użytkowej na górze jednak przy koncepcji taniego domu kwota 42,5k netto za konstrukcję dachu ze stropem to dość sporo i wydaje się że bezzasadna.

Wersja nr 1 najsłabsza bo jest bardzo mało miejsca na poddaszu aby wygospodarować nawet mały stryszek (same skosy).

Wersja nr 3 wydaje się optymalna do takiego małego taniego domku. Wysokość pomieszczenia stryszku ok 190cm, szerokość ok 3m, długość cały dom ok 12m. Łącznie otrzymujemy ok 36m2 powierzchni w miarę użytkowej.

Być może nawet udałoby się niedużym kosztem podnieść "sufit" tego pomieszczenia np do 2,20, wtedy byłby już luksus.
Odpowiedz
#59
(03.03.2017, 00:42)wesolowski napisał(a):
(03.03.2017, 00:29)raxon napisał(a): Kopertę, ale pewnie poszerze dom troszke więc myśle że wyjdzie mi o 1 wiązar więcej.

Było mowione na temat blachy ze sie nieopłaca, ilosc odpadu przy cieciu

Tak jezeli bierzemy pod uwage arkusze blachy.

Ja dom bede kryl blachodachowka modulowa i mam oferty z roznych punktow i wychodzi tyle samo co dachowka ceramiczna
Odpowiedz
#60
(03.03.2017, 10:37)tarkins napisał(a):
(03.03.2017, 00:42)wesolowski napisał(a):
(03.03.2017, 00:29)raxon napisał(a): Kopertę, ale pewnie poszerze dom troszke więc myśle że wyjdzie mi o 1 wiązar więcej.

Było mowione na temat blachy ze sie nieopłaca, ilosc odpadu przy cieciu

Tak jezeli bierzemy pod uwage arkusze blachy.

Ja dom bede kryl blachodachowka modulowa i mam oferty z roznych punktow i wychodzi tyle samo co dachowka ceramiczna

CO przemawia za modulowa blacha przy tym projekcie jesli cena ta sama ??
ze robota lzejsza ?
ze konstrukcja dachu jakos wycieniowana tansza ?
SmileSmile dopytuje, bo mnie interesuje kasa kasa, i oszczednosc gdzie sie da ale z głowa
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 3 gości
  
Menu