Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
Szykujemy się do zalania wieńca - oj nie mogę się doczekać ostatniego zlewania, siebie Big Grin (%)

Zbrojenie zgodnie z projektem 4x12 + nad oknami 4x16 (2 dołem + 2 górą) - u mnie to było zbyteczne, bo jeszcze mam belki nadprożowe, ale ... chcę mieć spokój Angel
U Ciebie jest jeszcze dozbrojony wieniec, bo inaczej odwrócenie nadproża mogłoby się źle skończyć - one mają zbrojenie pewnie tylko u dołu, a wrzucenie zbrojenia na ściskanie zamiast na rozciąganie znacznie zmniejsza wytrzymałość - praktycznie tak jak miałbyś sam beton bez zbrojenia
Dolna część nadproża pracuje na rozciąganie, a górna na ściskanie. Po środku siły nie występują. Beton ma wysoką wytrzymałość na ściskanie, a mała na rozciąganie, temu dół jest zbrojony. Dla zwiększenia wytrzymałości na rozciąganie.
@raxon, wiem, ale kolega Marcin1978 pisał, że odwrócił nadproże "do góry nogami". Sam beton ma ok. dziesięciokrotnie mniejszą wytrzymałość na rozciąganie niż na ściskanie, czyli w okolicach 2MPa, natomiast stal zbrojeniowa 400 - 500MPa, stal w nadprożach strunobetonowych 1800 - 2200MPa (przynajmniej z takimi się spotkałem)
@jarzyn. Wiem ze Ty wiesz Smile Napisales o wrzuceniu zbrojenia na sciskanie zamiast na rozciaganie, co pewnie nie dla kazdego jest zrozumiale bo nie kazdy wie jaki jest rozklad sil z belce. Stad moje lekkie sprostowanieSmile
jarzyn, raxon dzięki za cenne uwagi, choć dla mnie to i tak "czarna magia" co piszecie Cool  Kierownik budowy tak doradził, powiedział, że od strony techniczno-budowlanej jest ok.

Wieniec zalany Smile   Aż mi na Heart lżej, bo trochę u mnie ostatnio wiatr poszalał.

Czas na wodociąg a ekipa żeby nie stała zaczyna ścianki działowe. Ze względu na prace we wjeździe i drodze mam utrudniony dojazd do działki, ale klej się taczką dowiezie (sam się dowiezie Big Grin ).
Ile Cię wyszedł materiał na szalunek ? Widzę że z desek było sklepane. Nie byłaby tańsza płyta wiórowa ?
(28.03.2017, 10:04)enter17 napisał(a): [ -> ]Ile Cię wyszedł materiał na szalunek  ? Widzę że z desek było sklepane.  Nie byłaby tańsza płyta wiórowa  ?

Deski miałem w dobrej cenie (600 zł/m3 impregnowanej deski lub 550 bez impregnacji, 50 zł dowóz). U mnie dach na pełnym deskowaniu, więc zamierzam deski wykorzystać jeszcze na dach - stąd szalunki z desek. Gdybym nawet nie deskował dachu i tak taniej mnie kosztowała deska, brał bym tylko wtedy bez impregnacji. Ja wziąłem 2 m3 desek, myślę, że 1,5 by wystarczyło - ja się nie rozdrabniałem bo i tak na dach będzie domawiane. Powierzchnia blatów przy moich 9 słupach 1,4615m3  (wielkie dzięki Łukasz za pomoc w wyliczeniu Smile ), należało jeszcze dodać z 10% na poprzeczki i ewentualny odpad.
Marcin, te 9 słupów to z powodu pełnego deskowania ?
(28.03.2017, 12:55)wesolowski napisał(a): [ -> ]Marcin, te 9 słupów to z powodu pełnego deskowania ?

W sumie to nie - bynajmniej nie to było głównym powodem. Upierał się przy tym projektant i zarazem kierownik budowy. Murarze też cos wspominali że dla nich więcej roboty ale dla mnie lepiej. Ma to chyba usztywnić i wzmocnić całą konstrukcję z uwagi na brak betonowego stropu - podobnie jak robią w dużych stodołach Big Grin
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36