Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
Ile wywrotek piachu poszło I ile liczą za wywrotke z transportem?
(07.12.2016, 22:14)Martyna napisał(a): [ -> ]Ile wywrotek piachu poszło I ile liczą za wywrotke z transportem?

Wywrotek było 12 - 150,00 zł za jedną, miało być 180 zł, nawet nie wiem czemu taniej może dlatego, że brałem usługę kompleksowo i piach załatwiał kaparkowy, bo on był wykonawcą całej roboty. Z pierwotnych wyliczeń miało wejść 10 - ale praktycznie niecałe 2 poszły na podjazd żeby mógł wjeżdżać bo się strasznie zakopywał (niestety było po obfitych deszczach). U mnie jest troszeczkę głębiej fundament posadowiony i sama ława wyszła trochę wyższa.

Cała usługa, płaciłem kompleksowo kosztowała 2550 zł ( w tym w/w piasek zasypowy /1800zł/, koparka /600zł/, wywózka pół wywrotki gliny/50 zł/, zagęszczenie /100zł/ - w cenie mam jeszcze możliwość pożyczania zagęszczarki na przyszłość Wink ).
Dzięki za info robię rozeznanie. Niby mogę piach mieć za Free ale muszę mieć transport ale do kopalni trochę daleko 30 km
Korzystając z nocnych przymrozków (i w związku z tym czasowym utwardzeniem dojazdu Big Grin ) czas przyszedł na dowóz materiałów. Decyzja zapadła, dom powstanie z betonu komórkowego H+H Gold+ odmiany 500 (625/240/250; TLMB).
Ile płaciłes? Zmieściles się w kosztorysie? Chyba poszło trochę w górę.
(21.12.2016, 11:56)Martyna napisał(a): [ -> ]Ile płaciłes? Zmieściles się w kosztorysie? Chyba poszło trochę w górę.

Chyba za same bloczki powyżej kosztorysu:
- za "całego" (625/240/250) płaciłem (a dokładnie małżonka zapłaci Wink ) 9,00 zł (ponoc cena dobra za tego typu towar)
- za "połówkę" (625/115/250) - 4,10 zł
Wiem, że można kupić taniej, ale chciałem dokładnie w tej hurtowni zamówić - teraz dokładam ale na przykład sporo mi opuścili na XPSie, więc jest szansa, że przy dalszej budowie też będą upusty. Co ważne i bardzo rzadko spotykane nie mam obowiązku w tej hurtowni zamawiać do pełnych palet - mogą mi w przyszłości nawet kilka szt bloczków sprzedać! A w razie zostania materiału zabierają bez problemowo. Do zamówienia dołożyli mi jeszcze pełny strój roboczy za free: polar, ogrodniczki i kamizelkę - mała rzecz ale świadczy o podejściu do klienta.


Poza tym inne hurtownie mnie zwodziły i albo się okazywało, że jeszcze dodatkowo trzeba dopłacić za palety 25-30 zł (nie jest to rzadkością), za dowóz 0,70 zł za szt., i niekiedy doliczają nawet, że przyjedzie auto z HDSem - PYTAJCIE O CENĘ BRUTTO/BRUTTO na plac budowy i oczywiście dodawajcie że z VATem bo często o tym zapominają przedstawiając ofertę! Cool
Miałem tez taką ofertę, że np. zgodnie z zapotrzebowaniem wszystkich bloczków (chyba z Solbetu) wyszło 22 palety, a hurtownia mi powiedziała, że muszę o 2 palety zaniżyć zamówienie bo maja tylko transport na 20 palet - więc mam zdecydować, których bloczków maja mi mniej przywieź Tongue
(01.10.2016, 08:07)Marcin1978 napisał(a): [ -> ]
Korzystając z okazji, że jeszcze nic się nie dzieje na budowie, zamieszczę wyceny wiązarów z trzech firm: Wiązar-Dach (lokalny producent), Mabudo (wykonują również gotowe, szkieletowe budynki) i Burkietowicz (firma, której chyba nie trzeba przedstawiać Wink ).

Aktualnie gdybym miał podjąć decyzję wybrał bym "Burkietowicz", najbardziej profesjonalne podejście, dzwonią dopytują, zapraszają do Odolanowa, żeby zobaczyć proces produkcji i chyba najbardziej chętni do negocjacji. No i oczywiście dobra cena. Ich wycena jest analogiczna do wyceny jaka wykonywali dla klienta z Kalisza, który zakupił "nasz" projekt. Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem u nich wiązarów w okolicach maja 2017 r. zapraszam do kontaktu - może uda się coś jeszcze potargować Big Grin . Okres oczekiwania, według zapewnień przedstawiciela około 3 tygodni.

Burkietowicz-polecam jak najbardziej. Dwa dni roboty i konstrukcja stoi Smile Smile
Okres oczekiwania taki jak w umowie.
Nadal wypatrujemy wiosny ale nie próżnujemy. Cool

Dzisiaj dotarł komin, padło na: Jawar Uniwersal Plus - fi 200, K+W, 6 metrowy. Cena 1750 zł (transport gratis) Smile
Gdyby ktoś potrzebował namiar na hurtownie (wszystko załatwiłem mailowo) handlują prawie wszystkimi znanymi i nie tylko producentami (Schiedel, Icopal, Plewa, Jawar, Brata, Leier itd.) Towar przyjeżdża od producenta.
http://systemowekominy.pl/


Ponadto szykujemy się do rozbudowy wodociągu (130 metrów + 2 hydranty p.poż + przewiert pod drogą wojewódzką - masakra Idea ), całe szczęście w rozbudowie partycypuje 3 innych inwestorów. Jak myślicie, że papirologia przed budową to jakaś masakra to proponuje załatwiać rozbudowę wodociągu z przewiertem pod drogą wojewódzką  Big Grin (8 m-cy papirologia trwała i większość załatwiona "po znajomości" Wink - pierwsze pismo do wodociągów 2016-03-02 a pozwolenie na budowę i zatwierdzenie projektu 2016-10-11).


Wystąpiłem również o przyłącze energetyczne - zgodnie z umową ma być wykonane do 13.03.2018 r., więc mniej więcej zgodnie z założeniami.
nie przewiert a przecisk Big Grin
Z całą pewnością zawitam na budowie w kwietniu , daleko miał nie będę Smile
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36