Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
(03.12.2016, 22:34)Marcin1978 napisał(a): [ -> ]Dziś udało się zasypać, chociaż nie było łatwo. W ostatnim tygodniu sporo padało i droga dojazdowa, która nie jest utwardzona sprawiła nie lada problemy Sad . Ale dostawca człowiek pełen optymizmu, dał radę Big Grin .

Na ten rok prawdopodobnie koniec pracy, jeszcze lekkie prace porządkowe - no chyba że pogoda nas pozytywnie zaskoczy Wink

Powiedzcie mi jak obliczyć ilość piasku zasypowego ? W Kaliszu przy 5 warstwach bloczków poszło  160 ton a na wcześniejszej budowie przy 7 warstwach- 150 ton.
Widocznie nie wszystko zostalo wsypane do srodka. Najlepiej zamawiac w kubikach. Mierzysz wysokosc x dlugosc x szerokosc x fundamentów i wychodzi prosty rachunek. Na tony w zaleznosci od opadow deszczu kupisz mokry piach placisz za wode.
Ilość M3 razy 1.7
Enter17

powiem szczerze, że brałem usługę i koparkowy nagrywał piach, ale u osoby, która znałem. To co przywoził od razu wrzucaliśmy, koparka wrzucała - jedna wywrotkę wziąłem więcej na uzupełniania + obsypywałem jeszcze przewody elektryczne i teraz jeszcze trochę zostało to przy schodach zewnętrznych wykorzystam.

Postanowiliśmy trochę przełamać i ożywić salon. Padło żeby jedną ze ścian wykończyć płytką ceglaną. Zależało nam na naturalnym i oryginalnym surowcu. Padło na płytki ceglane z ciętej płytki - lico gotyckie (płytka jest trochę większych wymiarów niż standardowa cegła (25x8 grubość różna od 1-3 cm. zazwyczaj ok. 2 cm) i ma specyficzne wybarwienie.  Zakupiona w: http://retrocegla.pl/ (polecam Smile )

1. foto 1 - zaczynamy od zagruntowania podłoża;

2. foto 2 i 3 - przy pomocy miarki i poziomicy kreślimy sobie przybliżone położenie płytek, kilka ważnych uwag:
- moim zdaniem najładniej i najbardziej estetycznie wygląda jak przy suficie nie ma cięcie i jest "cała" płytka, więc od góry odmierzamy wysokość płytki u mnie 8 cm. (ważne żeby ostatni rząd przy suficie pływającym nie był na "ciasno" - na styk; u mnie zostawiałem jakieś 3-4 mm.) i później  wymiar płytki + fuga  - ładnie i praktycznie jest co którąś fugę ( ja co trzecią robiłem szerszą o 0,5 cm.), było mi to pomocne jak potrzebowałem skorygować nierówności płytek.



3. foto 4, 5 i 6 - zaczynam kleić od przedostatniej warstwy od dołu. Ostatnia warstwa będzie docinana ale to dopiero jak będzie płytka na  podłodze. Kładzenie rozpoczynam od prawej strony - najbardziej widocznej i odcinka ostatniej cegły jednej warstwy jest początkiem kolejnej - wtedy wychodzi akurat taki wzór jak chcieliśmy i nie ma praktycznie odpadu - wzory kładzenia są różne, kwestia gustu.

Fugi ładnie wyglądają jak są nierówne. Płytki są ciężkawe a mała powierzchnia więc musiałem je podpierać - rewelacyjnie sprawdził sie styropian o grubości 1 cm i 2 cm. cięty w klin (do szerszych fug). Pionowe fugi też różne grubości, na oko.

4. dalej będzie fugowanie - kupiłem specjalny pistolet i mogę go wsadzić głęboko w .... szafę - wyciskał tylko wodę z zaprawy więc wróciłem do ręcznego wciskania fugi   - jest ok tylko idzie powoli (jestem w trakcie i robię to w wolnej chwili).

5. później będzie trzeba poczekać najlepiej 2 tygodnie do całkowitego wyschnięcie, bo jak widać na ostatnim foto cegły jeszcze są "mokre" od wody z zaprawy a obecnie jeszcze z fugi. Zostanie zaimpregnowanie lub jak ktoś woli pomalowanie na kolor.



Ps. A dodam, że robiłem to pierwszy raz  Smile
Gdyby ktoś potrzebował kilka metrów tej płytki zostało mi kilka m2 (bo miała iść jeszcze fragmentarycznie przy tv - ale byłoby za dużo) to mogę odsprzedać - kontakt priv.
super wyglada
Do fugowania polecam rękaw cukierniczy Smile
Wygląda świetnie, ale nie boicie się, że to będzie kolejna, warstwowa podkładka pod kurz?
(29.09.2017, 21:29)slawosz napisał(a): [ -> ]Wygląda świetnie, ale nie boicie się, że to będzie kolejna, warstwowa podkładka pod kurz?

Nie, nie mamy obaw. Po fugowaniu ściana nie ma większych zagłębień, impregnacja również stwarza jakąś ochronę - ponadto wystarczy regularnie odkurzać  Wink
(01.10.2017, 19:17)Marcin1978 napisał(a): [ -> ]
(29.09.2017, 21:29)slawosz napisał(a): [ -> ]Wygląda świetnie, ale nie boicie się, że to będzie kolejna, warstwowa podkładka pod kurz?

Nie, nie mamy obaw. Po fugowaniu ściana nie ma większych zagłębień, impregnacja również stwarza jakąś ochronę - ponadto wystarczy regularnie odkurzać  Wink

Mam taką ścianę u siebie w mieszkaniu obecnie. Dałem jeszcze oświetlenie z góry i wygląda to zacnie Smile jednak  odkurzać co jakiś czas trzeba mimo impregnowania całości po fugowaniu. Fuga też nie będzie na równo z cegłą a to zawsze "miejscówka" dla kurzu :Smileie zamieniłbym jej jednak na nic innego. Klimat jest niepowtarzalny. A do fugowania polecam (jeśli nie rękaw cukierniczy) strzykawkę 100 albo większą ze ściętym pod kątem  dozownikiem. Pozdrawiam Smile
Ile kg pelletu mieści się w podajniku?
(10.10.2017, 16:03)rafalt1717 napisał(a): [ -> ]Ile kg pelletu mieści się w podajniku?

ok 210 kg  Rolleyes
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36