Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
Tak teraz ponownie przeanalizowałem kosztorys Łukasza i on zapłacił za wiązary 13800 z montażem - więc te wyceny jednak trochę wysokie są.
Ale 13.800 plus transport?
Teoretycznie Burtkiewicz chwali się na stronie, że transport na terenie Polski gratis!
Do Starego Polichna na pewno był transport po stronie inwestora (2000 zł) rozmawiałem o tym osobiście podczas wizyty z Łukaszem - cena za wiązary taka sama jak w Szczepidle. Producent nie dysponuje transportem na tak duże odległości więc inwestor prywatnie zamówił transport a producent na miejscu zmontował (jak dobrze zrozumiałem).

Burkietowicz myślę, że dowozi gratis, ale należy spytać. Ja dodatkowo będę likwidować komin w salonie a to też ma wpływ na konstrukcje dachu - nie wiem czemu ale od Burkietowicza bardzo się ucieszyli z tej decyzji, bo własnie z kominem w salonie mieli sporo kłopotu. Smile
(03.10.2016, 07:57)Marcin1978 napisał(a): [ -> ]Do Starego Polichna na pewno był transport po stronie inwestora (2000 zł) rozmawiałem o tym osobiście podczas wizyty z Łukaszem - cena za wiązary taka sama jak w Szczepidle. Producent nie dysponuje transportem na tak duże odległości więc inwestor prywatnie zamówił transport a producent na miejscu zmontował (jak dobrze zrozumiałem).

Burkietowicz myślę, że dowozi gratis, ale należy spytać. Ja dodatkowo będę likwidować komin w salonie a to też ma wpływ na konstrukcje dachu - nie wiem czemu ale od Burkietowicza bardzo się ucieszyli z tej decyzji, bo własnie z kominem w salonie mieli sporo kłopotu. Smile
Ucieszyli się, ale rabatu z tego powodu nie dali? Smile
Ja rezygnuję ze wszystkich kominów więc u mnie powinno być jeszcze łatwiej Smile
Tu namiar na wiązary z szczepidlowa
Sebastian Kałuzny 660 682 057 od razu trzeba mówić że chodzi o nasz projekt dom za 150 tys
to co planujesz że rezygnujesz ze wszystkich kominów? Ja w nocy poczytałem trochę o pompie ciepła powietrznej i coraz bardziej podoba mi się ten pomysł.
(03.10.2016, 11:11)StoQ napisał(a): [ -> ]to co planujesz że rezygnujesz ze wszystkich kominów? Ja w nocy poczytałem trochę o pompie ciepła powietrznej i coraz bardziej podoba mi się ten pomysł.
Tak. Planuję ogrzewanie powietrzną pompą ciepła. Z tego powodu chcę poprawić trochę parametry budynku. Na podłogę pod wylewkę trzeba dać 15-20 cm styropianu. Na ściany zewnętrzne 20 cm zwykłego styropianu (lambda 039-040) lub 15 cm grafitowego (lambda 031). Podłogówka o rozstawie 10 cm w całym domu.
Jeszcze nie policzyłem dokładnie zapotrzebowania, ale przy takich parametrach odpowiednia bedzie pompa ciepła Panasonic 9kW. To są dobre pompy w rozsadnej cenie - jest wiele ofert za ok 25000 PLN za kompletną kotłownię ze zbiornikiem 200-300l.
Trochę wydajniejsza od powietrznej pompy ciepła będzie gruntowa. Ale tu dochodzą koszty odwiertów i inwestycja robi się droższa o conajmniej 15 000 PLN - różnica nie zwróci się nigdy. Można rozważyć jeszcze gruntową pompę ciepła ze źródłem poziomym - to przy własnej pracy i wynajętej koparce bedzie w miarę rozsądne cenowo.
Rezygnuję też z kominów wentylacyjnych - kosztem rekuperacji. O tym też pisałem w tamtym wątku - mozna poczytać Smile Ja osobiście już coś tam sobie maluję projekt rekuperacji - jak bedzie gotowy to podzielę się tutaj Smile
Zresztą o ile się nie mylę - to od nowego roku wchodzą nowe warunki techniczne i wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła będzie obowiązkowa.
Pierwsza wycena Eraga



Budynek mieszkalny Lipówki Przedstawiamy ofertę cenową na wykonanie kompletu wiązarów dachowych w technologii Mitek. Wiązary będą posiadały certyfikat CE. Oferta obowiązuje przez trzy miesiące. Termin realizacji - miesiąc od podpisania umowy. Wykonanie wiązarów 13.200,Montaż 2.400,Transport 1.000,Materiały montażowe 1.400,• murłata 5x14 cm • deski stężające • okucia Razem netto 18.000,Razem brutto 8% VAT 19.440,
Założenia ofertowe Lokalizacja – Lipówki Strefa śniegowa - II Strefa wiatrowa - I Obciążenia stałe: • pas górny 0,70 kN/m2 • pas dolny 0,50 kN/m2 Powierzchnia dachu 169 m2 Rozstaw wiązarów 100 cm Przyjęty rozstaw łat 40 cm Tarcica certyfikowana: • klasa C24 gr. 45 mm • suszona komorowo • czterostronnie strugana • impregnowana zanurzeniowo FOBOSEM M-4
(30.09.2016, 08:42)Marcin1978 napisał(a): [ -> ]Dzień dobry,
zainspirowani po kolejnej wizycie na budowie w Szczepidle postanowiliśmy otworzyć wątek-dziennik z budowy własnego DOMZA150TYSIĘCY. Na wstępie pragnę wyjaśnić parę kwestii:

  1. Budować będziemy tzw. systemem gospodarczym-zlecony - oczywiście część prac wykonywana będzie samodzielnie i od razu powiem, że nie jestem budowlańcem raczej samoukiem (czy jak kto woli "złotą rączką"  Wink );
  2. Główne zmiany w projekcie (oprócz tych związanych z adaptacją do warunków naszej działki): rezygnacja z kominka i komina w salonie, zmiana pokrycia dachu na pełne deskowanie +papa+ blachodachówka, zamiana rolet zewnętrznych nadstawnych na rolety podtynkowe lub całkowita rezygnacja z rolet, ocieplenie zew. zwiększone do grubości 20 cm. Obecnie rozważane jest również zmiana pokoi - na analogiczne z tym zastosowanym w Szczepidle (ten dodatkowy korytarzyk);
  3. Prosiłbym o zachowanie kultury w wypowiedziach i nie krytykowanie w stylu "bidadom" czy "tak się nie robi". Moim celem jest wybudowanie własnego "m" ale jako priorytet nie stawiam sobie budowy domu poniżej zakładanej kwoty lub dokładnie z założeniami - najzwyczajniej część ekip czy materiałów będzie zakupiona bez szukania gdzie taniej. Jednocześnie proszę mieć na uwadze, że nie jestem budowlańcem i używane przez mnie słownictwo może być mało fachowe.
  4. Prosze mieć na uwadze, że pracujemy zawodowo i najzwyczajniej nie jesteśmy w stanie wszystkiego dokumentować na budowie.
    Smile

Gratuluję Marcinowi 1978 (to chyba rok urodzenia?). Super wiek na budowę domu!
Niedawno kupiłem działkę (560 m2) Jestem w trakcie zmiany dachu: na dwuspadowy i 35 stopni. Zmieniłem też układ niektórych pokojów. Jestem sam i zamierzam wybudować domek tylko dla siebie. Kiedyś budowałem już dom, więc trochę wiem o co chodzi w budownictwie. To nic, że mam już 68 lat, chcę jeszcze raz spróbować. Jeśli rozpocznę budowę (myślę na wiosnę), będę podobnie jak Łukasz pokazywał na forum swoje i ekip budowlanych wyniki. Życzę wszystkim WYTRWAŁOŚCI.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36