Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36
Zadaniem wełny w przypadku blachy jest także wygłuszenie.
(29.03.2017, 14:05)enter17 napisał(a): [ -> ]Zadaniem wełny w przypadku blachy jest także wygłuszenie.
Zgadza się, że wełna wygłusza - ale równie dobrze może to robić na stropie.
Nie wydaje się Wam że te pomieszczenia są jakieś małe?
Zapewniam Cię że zdjęcia nie oddają rzeczywistości. Polecam obejrzeć na żywo
Ale one generalnie są małe i każdy z osobna musi podjąć decyzję czy są wystarczające. Dla mnie są Smile
(30.03.2017, 21:58)szczepan1986 napisał(a): [ -> ]Nie wydaje się Wam że te pomieszczenia są jakieś małe?

Kwestia wielkości pomieszczeń jest bardzo subiektywną. Rozmowę należało by rozpocząż od określenia pojęcia "małe". Wink

A tak mniej filozoficznie to każdy patrzy indywidualnie na zagadnienie wielkości pomieszczeń, przez pryzmat własnych potrzeb i możliwości finansowych - mnie najbardziej dokucza mała kotłownia i tylko ze względu na niemożność przechowania większej ilości opału. Problem pewnie rozwiąże, że pellet będę składował jeszcze w garażu,  a w przyszłości (jak dzieci wyfruną) przerobię jeden pokój na skład. Reszta pomieszczeń dla mnie ok. I zgodzę się z przedmówcami, że budynek warto zobaczyć realnie a nie na papierze czy zdjęciach.

Ogólnie nawet moi okoliczni maruderzy nadal marudzą, że brak stropu lanego, że to i owo ale jedno przyznają, że zgrabny i funkcjonalny "w sam raz". Choć ich zdanie akurat mnie nie interesuje.

Z innej jeszcze strony trzeba zawsze mierzyć siły na zamiary: jednym jest wybudować dom (duży, piękny z wielkim ogrodem i dużymi psami) a czym innym później to utrzymać, sprzątać i pielęgnować. Nie bez znaczenie jest też tryb życia jaki się prowadzi.
Marcin z tym stropem to i nas pytają czemu nie.
Ja akurat mam zdanie ze wolę ogarnąć mały dom podwórko i cieszyć się życiem, a nie jak niektórzy moi bliscy 30lat dom nie ocieplony podwórko tak samo wszystko zaczęte i nie skończone.
(31.03.2017, 09:42)Martyna napisał(a): [ -> ]Marcin z tym stropem to i nas pytają czemu nie.
Ja akurat mam zdanie ze wolę ogarnąć mały dom podwórko i cieszyć się życiem, a nie jak niektórzy moi bliscy 30lat dom nie ocieplony podwórko tak samo wszystko zaczęte i nie skończone.

otóż to - esencja mojej wypowiedzi Big Grin

Z wodociągiem panowie są już koło mojej działeczki, kopią dalej do sąsiada - rura 110 jest moc Smile Robota sprawna i powtarzalna: wykopanie, włożenie odcinak rury, zasypanie i tak wkoło od środy. Dzisiaj mam nadzieje, że skończą nitkę główną i zabiorą się za przyłącza indywidualne.
Osobiście jestem zafascynowany tym projektem i gdybym tylko posiadał ziemię to pewnie wrzucał bym właśnie zdjęcia dachu. W mojej okolicy działka w dobrej lokalizacji żeby sprawnie dojechać do pracy to kwota od 120zł za m2 w górę więc póki co mogę tylko przeglądać dzienniki budowy i zazdraszczać. Nawiązując do pojęcia jakie tutaj padło, że dom jest mały... Albo też czytałem kilkukrotnie że nie ma stropu lanego. Powiem to tak, trzeba pamiętać o tym, że kiedyś w tym domu zostanie się samemu. Nie wiem jak w innych częściach kraju, ale u nas na Podlasiu w latach 70-80 bardzo modne były słupki, czyli domy kostki. Każdy taki sam tylko różni się elewacją i wzrostem. Jak one teraz wyglądają? A no tak, że mają każdy 3 piętra plus strych i nie rzadko dobudowano taras albo wiatkę, i w każdym siedzą małżeństwa przed emeryturą. Dzieci w miastach bo wyfrunęli studiować i już tam gdzie studia znalazła się robota wiec i zostali. I teraz 2 osoby siedzą w takiej chacie, więc siedzą tylko na dole, góra zamknięta, nawet grzejniki zakręcone żeby nie kotłować niepotrzebnie. Ja jeden pomrze, to sprzedają bo jedna osoba nie podoła z taką chatą, która wypełnia się ludźmi 2 razy w roku. Takie moje zdanie.
Tak jest
A co śmieszne to osoby które wiedzą co budujemy to maja takie domy i sie pytają czemu taki a nie inny. Czemu bez piętra A dzieci dorosna to gdzie będą mieszkać.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36