Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wybór farby do wnętrz
#31
A co powiecie o farbach mieszanych?
W hurtowni powiedzieli mi, że nie ma sensu płacić 24 zł/litr Beckersa, gdzie płaci się za renomę.
Mogą mi sprzedać "farbę tej samej jakości 12 zł/litr".
Namieszają kolor jaki chcę.
Nie dopytałem tylko o to jakiej firmy ta baza.
Na sufit antyrefleks zaproponowali już ori Tikkurilla.
Odpowiedz
#32
mój tata zajmuje się głównie lekkim wykończeniem zazwyczaj malowania itp przerobiłem z nim nie jeden dom i powiem że najlepiej malowało nam się tikkurilla biel z tej farby jest śnieżno biała jak ktoś miał zakupione wcześniej farby i była to np tikkurilla to odrazu wiedzieliśmy że nie będzie problemu z kryciem i efekt będzie cacy, uśmiech na twarzy i robota szła i tak z większością markowych produktów. Po tanich farbach efekt nie jest ten sam często do około 10l farby dodawaliśmy parę kropel niebieskiego barwnika po to żeby efekt bieli był bardziej świeży ale krycie po kolorze na biało po 4-5 razy to żadna przyjemność więc tak naprawdę często cena zwróci się w ilości farby nie mówię już o trwałości efektu

w tych farbach jednak moim zdaniem coś jest co wpływa na efekt koloru, barwniki coraz częściej naturalne hmm ten zapach jagód w fioletowych kolorach a w mieszalni tak jak można się domyślić baza niewiadomego pochodzenia nawet jeśli producent dobry to farba może być w różnych jakościach, gotowe produkty muszą spełniać wymagania bo szybciej idzie fama i antyreklama a w takich produktach to bardzo ważne dla producenta
Odpowiedz
#33
Nam polecono Tikkurila albo Beckers. Byłem w zaprzyjaźnionym sklepie z farbami, cenę dostałem zbliżoną do marketów, ale za oryginalny produkt. Mało tego, potwierdza się info o gorszej jakości farb tych producentów idących na market i stąd potem opinie ludzi, że to przereklamowane, nie kryje itp. Malowałem na czarno ścianę farbą zrobioną na bazie Tikkurila Optivia 5, zapłaciłem 45zł za 0,9l ale malowanie to czysta przyjemność, praktycznie bezwonna i rewelacyjne krycie, gdybym się bardziej przyłożył do malowania to mogłaby jedna warstwa starczyć. Na ściany i sufity polecono mi oczywiście tą samą bazę, ale nie mój przedział cenowy więc biorę bardziej budżetowo tikkurila optiva colour.
Kolega w kolor malował magnatem ceramic i bardzo sobie chwalił czyszczenie ścian płynem do szyb O_o a na biało malował dekoral proffesional i efekt rewelacyjny, a czyszczenie rys jak na magnacie, płyn i gąbka.
Tak jak kolega wyżej napisał. Albo pomalować dobrym produktem 2 razy i po pracy, albo się bawić z tanim na 4-5 warstw, gdzie cena końcowa wyjdzie podobna za materiał tylko ten stracony czas czy też robocizna majstra. . .
Odpowiedz
#34
Powiem z własnego doświadczenia, i to czym ja będę malował to tym co do tej pory w mieszkaniu: Magnat Ceramic - przetestowałem w bojach: w kuchni miałem kolor biały - i w pewnego razu pękło 2,5 L coli (butelka sama wystrzeliła) - i pomimo tego, że od czasu kiedy zmyliśmy cole upłynęło prawie 2h - ściana nie zmieniła koloru.

Musztardy, ketchupy, sosy pomidorowe czy plamy po soku z czerwonych buraków. Wszystko wytrzymała - można myć, szorować, trzeć. Kolor pozostaje, a ściana jest czysta.

Naprawdę polecam, wychodzi taniej niż przy tanich farbach Smile

Od tego czasu, wszędzie w domu i w biurach stosuje tylko tą farbę.
Odpowiedz
#35
Jeśli już jesteśmy przy farbach to do czyszczenia polecam chusteczki nawilżone. Kredki zmywa elegancko.
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz


#36
(28.02.2019, 11:05)pawelwr napisał(a): Musztardy, ketchupy, sosy pomidorowe czy plamy po soku z czerwonych buraków. Wszystko wytrzymała - można myć, szorować, trzeć. Kolor pozostaje, a ściana jest czysta.

To co Wy w tym domu robicie? Rzucacie się jedzeniem? SmileSmileSmileSmileSmile
Odpowiedz
#37
(28.02.2019, 13:35)rafallk napisał(a):
(28.02.2019, 11:05)pawelwr napisał(a): Musztardy, ketchupy, sosy pomidorowe czy plamy po soku z czerwonych buraków.

To co Wy w tym domu robicie? Rzucacie się jedzeniem? SmileSmileSmileSmileSmile

Pewnie dzieci i inne zwierzątka  Big Grin
Odpowiedz
#38
Małe pytanko ile mniej więcej poszło wam wiaderek 10 L Tikkurli anti reflex założmy przy dwukrotnym malowaniu ..? czy koszt 173 zł za 10 litrów to dobra cena????Proszę o opinię z góry dziękuje

Agnieszka

chodzi o sufity
Odpowiedz
#39
173 to dobra cena ja jeszcze nie maluję ale 10 l nie starczy na wszystkie sufity
Odpowiedz
#40
My jutro zaczynamy gruntować, kupiłam Snieżkę grunt, miałam obawy, bo wyczytałam, że śmierdzi sikami kocimi, mam nadzieję, że się przyjemnie zaskoczę i tej woni nie będzie. Okaże się w najbliższych dniach. Na sufit mam białą decoral. Nad ścianami nie myślałam, ale w przyszłym tygodniu trzeba podjąć decyzję, Aha jeszcze jedno. Ściany pomalować przed położeniem paneli czy po? Podłogi gdzieś za miesiąc dopiero robimy..
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu