Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
(03.12.2016, 22:34)Marcin1978 napisał(a): Dziś udało się zasypać, chociaż nie było łatwo. W ostatnim tygodniu sporo padało i droga dojazdowa, która nie jest utwardzona sprawiła nie lada problemy Sad . Ale dostawca człowiek pełen optymizmu, dał radę Big Grin .

Na ten rok prawdopodobnie koniec pracy, jeszcze lekkie prace porządkowe - no chyba że pogoda nas pozytywnie zaskoczy Wink

Powiedzcie mi jak obliczyć ilość piasku zasypowego ? W Kaliszu przy 5 warstwach bloczków poszło  160 ton a na wcześniejszej budowie przy 7 warstwach- 150 ton.
Odpowiedz
Widocznie nie wszystko zostalo wsypane do srodka. Najlepiej zamawiac w kubikach. Mierzysz wysokosc x dlugosc x szerokosc x fundamentów i wychodzi prosty rachunek. Na tony w zaleznosci od opadow deszczu kupisz mokry piach placisz za wode.
Odpowiedz
Ilość M3 razy 1.7
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
Enter17

powiem szczerze, że brałem usługę i koparkowy nagrywał piach, ale u osoby, która znałem. To co przywoził od razu wrzucaliśmy, koparka wrzucała - jedna wywrotkę wziąłem więcej na uzupełniania + obsypywałem jeszcze przewody elektryczne i teraz jeszcze trochę zostało to przy schodach zewnętrznych wykorzystam.

Postanowiliśmy trochę przełamać i ożywić salon. Padło żeby jedną ze ścian wykończyć płytką ceglaną. Zależało nam na naturalnym i oryginalnym surowcu. Padło na płytki ceglane z ciętej płytki - lico gotyckie (płytka jest trochę większych wymiarów niż standardowa cegła (25x8 grubość różna od 1-3 cm. zazwyczaj ok. 2 cm) i ma specyficzne wybarwienie.  Zakupiona w: http://retrocegla.pl/ (polecam Smile )

1. foto 1 - zaczynamy od zagruntowania podłoża;

2. foto 2 i 3 - przy pomocy miarki i poziomicy kreślimy sobie przybliżone położenie płytek, kilka ważnych uwag:
- moim zdaniem najładniej i najbardziej estetycznie wygląda jak przy suficie nie ma cięcie i jest "cała" płytka, więc od góry odmierzamy wysokość płytki u mnie 8 cm. (ważne żeby ostatni rząd przy suficie pływającym nie był na "ciasno" - na styk; u mnie zostawiałem jakieś 3-4 mm.) i później  wymiar płytki + fuga  - ładnie i praktycznie jest co którąś fugę ( ja co trzecią robiłem szerszą o 0,5 cm.), było mi to pomocne jak potrzebowałem skorygować nierówności płytek.



3. foto 4, 5 i 6 - zaczynam kleić od przedostatniej warstwy od dołu. Ostatnia warstwa będzie docinana ale to dopiero jak będzie płytka na  podłodze. Kładzenie rozpoczynam od prawej strony - najbardziej widocznej i odcinka ostatniej cegły jednej warstwy jest początkiem kolejnej - wtedy wychodzi akurat taki wzór jak chcieliśmy i nie ma praktycznie odpadu - wzory kładzenia są różne, kwestia gustu.

Fugi ładnie wyglądają jak są nierówne. Płytki są ciężkawe a mała powierzchnia więc musiałem je podpierać - rewelacyjnie sprawdził sie styropian o grubości 1 cm i 2 cm. cięty w klin (do szerszych fug). Pionowe fugi też różne grubości, na oko.

4. dalej będzie fugowanie - kupiłem specjalny pistolet i mogę go wsadzić głęboko w .... szafę - wyciskał tylko wodę z zaprawy więc wróciłem do ręcznego wciskania fugi   - jest ok tylko idzie powoli (jestem w trakcie i robię to w wolnej chwili).

5. później będzie trzeba poczekać najlepiej 2 tygodnie do całkowitego wyschnięcie, bo jak widać na ostatnim foto cegły jeszcze są "mokre" od wody z zaprawy a obecnie jeszcze z fugi. Zostanie zaimpregnowanie lub jak ktoś woli pomalowanie na kolor.



Ps. A dodam, że robiłem to pierwszy raz  Smile
Gdyby ktoś potrzebował kilka metrów tej płytki zostało mi kilka m2 (bo miała iść jeszcze fragmentarycznie przy tv - ale byłoby za dużo) to mogę odsprzedać - kontakt priv.


Załączone pliki Miniatury
                       
Odpowiedz
super wyglada
Do fugowania polecam rękaw cukierniczy Smile
Odpowiedz


Wygląda świetnie, ale nie boicie się, że to będzie kolejna, warstwowa podkładka pod kurz?
Odpowiedz
(29.09.2017, 21:29)slawosz napisał(a): Wygląda świetnie, ale nie boicie się, że to będzie kolejna, warstwowa podkładka pod kurz?

Nie, nie mamy obaw. Po fugowaniu ściana nie ma większych zagłębień, impregnacja również stwarza jakąś ochronę - ponadto wystarczy regularnie odkurzać  Wink
Odpowiedz
(01.10.2017, 19:17)Marcin1978 napisał(a):
(29.09.2017, 21:29)slawosz napisał(a): Wygląda świetnie, ale nie boicie się, że to będzie kolejna, warstwowa podkładka pod kurz?

Nie, nie mamy obaw. Po fugowaniu ściana nie ma większych zagłębień, impregnacja również stwarza jakąś ochronę - ponadto wystarczy regularnie odkurzać  Wink

Mam taką ścianę u siebie w mieszkaniu obecnie. Dałem jeszcze oświetlenie z góry i wygląda to zacnie Smile jednak  odkurzać co jakiś czas trzeba mimo impregnowania całości po fugowaniu. Fuga też nie będzie na równo z cegłą a to zawsze "miejscówka" dla kurzu :Smileie zamieniłbym jej jednak na nic innego. Klimat jest niepowtarzalny. A do fugowania polecam (jeśli nie rękaw cukierniczy) strzykawkę 100 albo większą ze ściętym pod kątem  dozownikiem. Pozdrawiam Smile
Odpowiedz
Ile kg pelletu mieści się w podajniku?
Odpowiedz
(10.10.2017, 16:03)rafalt1717 napisał(a): Ile kg pelletu mieści się w podajniku?

ok 210 kg  Rolleyes
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu