Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamość - adaptacja projektu z zagospodarowaniem
#1
Witam,
Postanowiłam podzielić się jak wygląda adaptacja projektu domza150tysięcy-lustrzane odbicie w mieście Zamość.
Rozpoczęcie papierologii początek grudnia 2017 r.
Mapa do celów projektowych- UWAGA! cena u naszych geodetów zaczyna się od 1000-1200 zł do dziś nie mogę otrząsnąć się... skąd u nas takie ceny za 3 mapki! Ostatecznie zapłaciłam 950 zł brutto rozpatrzyłam 7 ofert ( czas oczekiwania ok 3 tyg.)
Adaptacja projektu z zagospodarowaniem - 2422 zł brutto. Ogólnie po wstępnej analizie projektu padły słowa "ubogi projekt". Nie była to łatwa współpraca z architektem miała wiele zastrzeżeń oraz doszukała się wielu błędów w projekcie. Początkowo nie chciała podjąć się adaptacji, ale po konsultacjach z dwoma konstruktorami zdecydowała się stawiając nam warunki. Po pierwsze, że nie zrezygnujemy ze słupów wg. niej i tak dwa to za mało (nie znam się). Drugi warunek, że nie będziemy budować z gazobetonu tylko z pustaków silikatowych. Ogólnie w naszym projekcie nie za wiele zmieniliśmy niestety nie planowanie, ale z adaptacji wyszło nam 3 schodki do domu. Zrezygnowaliśmy z wejścia do kotłowni, zmieniliśmy i powiększyliśmy okna w części dziennej na drzwi tarasowe, rezygnacja ze spiżarni, rezygnacja z kominka zostaje tylko kanał wentylacyjny, który musiał być przesunięty.  Cena mile zaskoczyła mnie, czas oczekiwania ok. 5 tygodni.
Dla zainteresowanych, imię i nazwisko geodety oraz Pani architekt mogę przekazać w wiadomości prywatnej, gdyż Pani architekt nie chciała ujawniania na forum.
Pełna dokumentacja złożona w starostwie 22.02.2018 r., uzupełnię informację jaki był czas oczekiwania na PnB. Po 2 tyg. os złożenia dokumentów, dostaliśmy pierwszą decyzję o wyłączeniu 4ar z produkcji rolnej dla zabudowy jednorodzinnej. 
Pozdrawiam Shy
 
Uzupełniam informację decyzja na PnB wydana pozytywnie z datą 08.03.2018 r. wczoraj otrzymaliśmy pismo, czas oczekiwania 11 dni chyba sprawnie poszło.
Czekamy teraz na uprawomocnienie Smile
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Zamość - adaptacja projektu z zagospodarowaniem - przez Sylwia - 11.03.2018, 17:14
RE: Zamość - adaptacja projektu z zagospodarowaniem - przez sierzant - 12.03.2018, 09:38
RE: Zamość - adaptacja projektu z zagospodarowaniem - przez sierzant - 16.03.2018, 09:20

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu