Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd)
#5
Nie za bardzo rozumiem o czym deliberujecie.

-Mortar: wykonanie projektów instalacji architekt zleca branżystom (też architekt, tylko o specjalności np. gazowej, elektrycznej)
Adaptacja instalacji to teoretycznie zmiany np gniazdek itd. (jest nieistotna)
Projekt instalacji to inna bajka. Za przyłącza do skrzynek gazowej, elektrycznej odpowiadają dostawcy (gazownia, PGE itd) i to nas nie obchodzi.
Zaś od skrzynek do budynku (instalacja wewnętrzna, tak się nazywa mimo że na zewnątrz) my,i na to potrzebujemy projektu, gdyż nie możemy
sobie i puścić w ziemi jak popadnie (zgodnie z prawem budowlanym) Ma to być narysowane na mapach itd. Na koniec przed odbiorem budynku,
geodeta robi tzw. "inwentaryzację podwykonawczą" i tu cytat:
"W zakres geodezyjnej inwentaryzacji podwykonawczej wchodzi również inwentaryzacja obiektów liniowych takich jak,
przyłącza wodociągowe, elektroenergetyczne, gazowe kanalizacyjne i in., których przebieg został uzgodniony wcześniej, przed ich budową (projekty)."

-Lukas: "Jestem na finiszu budowy" gdybyś napisał: oddałem budynek i mogę legalnie mieszkać,a nie miałem tych projektów, napisałbym "chapeau bas",
a tak tylko  Smile  i gratuluję takiego postępu w budowie domu.
Odpowiedz




Wiadomości w tym wątku
RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - przez sierzant - 11.01.2020, 11:46
RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - przez sierzant - 12.01.2020, 14:52
RE: Przyłącza (ceny projektów wod-kan GAZ prąd) - przez sierzant - 13.01.2020, 15:11

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu