Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy Halickie .
#41
Laser huepar


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#42
wykop jakoś zrobiony , 4 dni padało przed wykopem i był sajgon , kopara ledwo się poruszała, co mógł jak mógł wybrał , jest trochę wody ale to chyba nie jest nic strasznego , wykop średnio równy będzie trochę łopatowania pod szalunki na ławy .

Mam pytanie , czy jak wykop pod ławy trochę zamoknie od wody opadowej przed wrzuceniem chudziaka to jest to problem i trzeba coś z tym robić ?

parę  fotek wykopu


Załączone pliki Miniatury
                   

.jpg   IMG_20200902_191510.jpg (Rozmiar: 21.62 KB / Pobrań: 354)
Odpowiedz
#43
Witam w tamtym tygodniu ogarnięta ławy drutowe , geodeta naniósł osie.

Wpadam dzisiaj po pracy robić szalunki a tu po weekendzie uuuuuuuuu??????

Cry Cry Cry

I jeszcze trochę

Pompa w ruch i jeszcze się udało parę palików powybijać , ale po takim terenie to katorga , i strasznie czasochłonne , ale trzeba jechać z tematem.


Załączone pliki Miniatury
                           
Odpowiedz
#44
popadało czy wody gruntowe?
Odpowiedz
#45
90% opadowa i z 10 % gruntowa , tak oceniam porównując z dniami suchymi

tam gdzie ławica zalana koparkowego poniosło i wybrał za bogato cały narożnik jest niżej o 20cm, i większość wody spływa tam z wykopu
Odpowiedz


#46
Kolejne 3 dni przyjemności, i kroczek do przodu

Jutro cd.


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#47
Dziś dalej szalowanie , ale lipa deski się skończyły

Są machnięcia na poziomie szalunków między ławami około 1,5cm, ale dechy tak krzywe że historia gdzie się dało naciągałem , tak więc zostawiam wyrównam na zaprawie przy bloczkach.

Powiem wam szczerze takie miałem przemyślenia szalujac ,że gdy mamy ławy w poziomie (igła ) to i tak przy szalunkach z desek zawsze coś gdzieś ucieknie , decha ma 4 m a nigdy nie ma idealnie prostych, przynajmniej u mnie zawsze coś gdzieś ucieknie .

Po niedzieli trzeba dokupić desek , oszalować ławy i stopę kominową, i kopać kopać pod betony.


Załączone pliki Miniatury
               
Odpowiedz
#48
u mnie była taka glina że lałem w grunt, nie chciałem szalować a potem walczyć kilofem ;p miesiąc czasu i bym ręcznie nie zrobił....
mini koparka nie dawała rady gościu musiał pojechać po koparko-ładowarke. Nic się nie oberwało różnica między narożnikami ok 3cm
Odpowiedz
#49
dzisiaj plan skończyć szalunki i zacząć kopać, jak będzie sucho to kopie od razu na 40 centów , jak coś bedzie podmakać to na 30 cm resztę tuż przed chudziakiem

będzie chudziak to już będę spokojniejszy ,że grunt w wykopie zamoknie.
Chudziak będzie b20 trzeba to zlewać woda ? Czy wrzucać zbrojenie następnego dnia i lać ławę.
Odpowiedz
#50
Dziś od rana kopanko, i wodaaaaaaaa kur...  Ciągle woda ale kopię potem będę się martwił


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu