Ocena wątku:
  • 12 głosów - średnia: 4.58
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziennik budowy - miejscowość Sieradz.
#41
Ile wywrotek piachu poszło I ile liczą za wywrotke z transportem?
Odpowiedz
#42
(07.12.2016, 22:14)Martyna napisał(a): Ile wywrotek piachu poszło I ile liczą za wywrotke z transportem?

Wywrotek było 12 - 150,00 zł za jedną, miało być 180 zł, nawet nie wiem czemu taniej może dlatego, że brałem usługę kompleksowo i piach załatwiał kaparkowy, bo on był wykonawcą całej roboty. Z pierwotnych wyliczeń miało wejść 10 - ale praktycznie niecałe 2 poszły na podjazd żeby mógł wjeżdżać bo się strasznie zakopywał (niestety było po obfitych deszczach). U mnie jest troszeczkę głębiej fundament posadowiony i sama ława wyszła trochę wyższa.

Cała usługa, płaciłem kompleksowo kosztowała 2550 zł ( w tym w/w piasek zasypowy /1800zł/, koparka /600zł/, wywózka pół wywrotki gliny/50 zł/, zagęszczenie /100zł/ - w cenie mam jeszcze możliwość pożyczania zagęszczarki na przyszłość Wink ).
Odpowiedz
#43
Dzięki za info robię rozeznanie. Niby mogę piach mieć za Free ale muszę mieć transport ale do kopalni trochę daleko 30 km
Odpowiedz
#44
Korzystając z nocnych przymrozków (i w związku z tym czasowym utwardzeniem dojazdu Big Grin ) czas przyszedł na dowóz materiałów. Decyzja zapadła, dom powstanie z betonu komórkowego H+H Gold+ odmiany 500 (625/240/250; TLMB).


Załączone pliki Miniatury
   
Odpowiedz
#45
Ile płaciłes? Zmieściles się w kosztorysie? Chyba poszło trochę w górę.
Odpowiedz


#46
(21.12.2016, 11:56)Martyna napisał(a): Ile płaciłes? Zmieściles się w kosztorysie? Chyba poszło trochę w górę.

Chyba za same bloczki powyżej kosztorysu:
- za "całego" (625/240/250) płaciłem (a dokładnie małżonka zapłaci Wink ) 9,00 zł (ponoc cena dobra za tego typu towar)
- za "połówkę" (625/115/250) - 4,10 zł
Wiem, że można kupić taniej, ale chciałem dokładnie w tej hurtowni zamówić - teraz dokładam ale na przykład sporo mi opuścili na XPSie, więc jest szansa, że przy dalszej budowie też będą upusty. Co ważne i bardzo rzadko spotykane nie mam obowiązku w tej hurtowni zamawiać do pełnych palet - mogą mi w przyszłości nawet kilka szt bloczków sprzedać! A w razie zostania materiału zabierają bez problemowo. Do zamówienia dołożyli mi jeszcze pełny strój roboczy za free: polar, ogrodniczki i kamizelkę - mała rzecz ale świadczy o podejściu do klienta.


Poza tym inne hurtownie mnie zwodziły i albo się okazywało, że jeszcze dodatkowo trzeba dopłacić za palety 25-30 zł (nie jest to rzadkością), za dowóz 0,70 zł za szt., i niekiedy doliczają nawet, że przyjedzie auto z HDSem - PYTAJCIE O CENĘ BRUTTO/BRUTTO na plac budowy i oczywiście dodawajcie że z VATem bo często o tym zapominają przedstawiając ofertę! Cool
Miałem tez taką ofertę, że np. zgodnie z zapotrzebowaniem wszystkich bloczków (chyba z Solbetu) wyszło 22 palety, a hurtownia mi powiedziała, że muszę o 2 palety zaniżyć zamówienie bo maja tylko transport na 20 palet - więc mam zdecydować, których bloczków maja mi mniej przywieź Tongue
Odpowiedz
#47
(01.10.2016, 08:07)Marcin1978 napisał(a):
Korzystając z okazji, że jeszcze nic się nie dzieje na budowie, zamieszczę wyceny wiązarów z trzech firm: Wiązar-Dach (lokalny producent), Mabudo (wykonują również gotowe, szkieletowe budynki) i Burkietowicz (firma, której chyba nie trzeba przedstawiać Wink ).

Aktualnie gdybym miał podjąć decyzję wybrał bym "Burkietowicz", najbardziej profesjonalne podejście, dzwonią dopytują, zapraszają do Odolanowa, żeby zobaczyć proces produkcji i chyba najbardziej chętni do negocjacji. No i oczywiście dobra cena. Ich wycena jest analogiczna do wyceny jaka wykonywali dla klienta z Kalisza, który zakupił "nasz" projekt. Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem u nich wiązarów w okolicach maja 2017 r. zapraszam do kontaktu - może uda się coś jeszcze potargować Big Grin . Okres oczekiwania, według zapewnień przedstawiciela około 3 tygodni.

Burkietowicz-polecam jak najbardziej. Dwa dni roboty i konstrukcja stoi Smile Smile
Okres oczekiwania taki jak w umowie.
Odpowiedz
#48
Nadal wypatrujemy wiosny ale nie próżnujemy. Cool

Dzisiaj dotarł komin, padło na: Jawar Uniwersal Plus - fi 200, K+W, 6 metrowy. Cena 1750 zł (transport gratis) Smile
Gdyby ktoś potrzebował namiar na hurtownie (wszystko załatwiłem mailowo) handlują prawie wszystkimi znanymi i nie tylko producentami (Schiedel, Icopal, Plewa, Jawar, Brata, Leier itd.) Towar przyjeżdża od producenta.
http://systemowekominy.pl/


Ponadto szykujemy się do rozbudowy wodociągu (130 metrów + 2 hydranty p.poż + przewiert pod drogą wojewódzką - masakra Idea ), całe szczęście w rozbudowie partycypuje 3 innych inwestorów. Jak myślicie, że papirologia przed budową to jakaś masakra to proponuje załatwiać rozbudowę wodociągu z przewiertem pod drogą wojewódzką  Big Grin (8 m-cy papirologia trwała i większość załatwiona "po znajomości" Wink - pierwsze pismo do wodociągów 2016-03-02 a pozwolenie na budowę i zatwierdzenie projektu 2016-10-11).


Wystąpiłem również o przyłącze energetyczne - zgodnie z umową ma być wykonane do 13.03.2018 r., więc mniej więcej zgodnie z założeniami.


Załączone pliki Miniatury
       
Odpowiedz
#49
nie przewiert a przecisk Big Grin
Odpowiedz
#50
Z całą pewnością zawitam na budowie w kwietniu , daleko miał nie będę Smile
Niemożliwe nie istnieje...
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu