Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dom za 150tys w technologii szkieletowej
#11
(14.09.2017, 22:20)powsky napisał(a): Kuzynka stawia dom w tej technologi i szczerze powiedziawszy myslalem ze fundament pod szkielet jest mniejszy. W same fundamenty wlozyla 40 tysiecy co jest dla mnie dardzo duzo. Dom z projektu indywidualnego. I tez stan deweloperski i nieco ponad 420 tysiecy wyda...

Hmm, inspiracją do założenia tego wątku była osoba, która wybudowała dom w technologii szkieletowej. Podobno szkielet stawiał w dwie osoby, w trzy miesiące, a budynek w stanie który widziałem, to: pow. użytkowa ok. 130, parterowy z poddaszem użytkowym i garażem, dach - gont bitumiczny, ocieplony wełną fasadową, otynkowany, niepomalowany, we wnętrzu wykończony dół, niewykończone poddasze, plus własnoręcznie robiony zestaw paneli fotowoltaicznych - wydane razem rzekomo 215 tys. zł. Jednak to człowiek, który kupę pracy wykonywał sam. Twierdził, że kupił dobry projekt, bo wszystkie wymiary szkieletu były bardzo dobrze podane, kupował sam drewno. Mieszkał w tamtym momencie w nim już jeden sezon grzewczy. Zadowolony z kosztów ogrzewania (póki co tylko kominek).

Łukasz na swoim kanale Youtube również zachęca do wykonywania wielu rzeczy samodzielnie. Instruuje nas jak to budować dom, i to murowany.

Z drugiej strony jest też ten gość od projektu 32m2 za 32 tysiące (już sporo domów zbudowanych, budował właśnie w technologii szkieletowej). Stworzył teraz rozszerzenie tego domu - policzone 70m2 za 56 tys złotych pod klucz. Ale to bardzo specyficzny pod kątem wizualnym projekt, skupiający się mocno na tym, by nie bawić się w papierologię. W tamtym projekcie jest też zastosowany fundament punktowy z podłogą zawieszoną nad ziemią. Koszt fundamentu 1200 zł. Za granicą podobno buduje się tak domy nawet o pow. 100m2.

Zastanawiam się, czy jest ktoś w stanie stworzyć coś pomiędzy... I nie mogę znaleźć nic np. 90 m2 za 100 tys zł pod klucz. Rzecz jasna, że nikomu na rynku, prócz polskim rodzinom, promocja czegoś takiego zupełnie by się nie opłacała. A może szukam czegoś utopijnego...
Odpowiedz
#12
Pytanie teraz, czy tak droga jest robocizna, że cena taka duża? Wygląda na to, że tak.Skoro Łukasz napisał na początku wątku,że rozmawiał z dużymi firmami, które twierdziły,że postawienie tego domu w technologii szkieletu będzie taniej.
Odpowiedz
#13
Łukasz zrobił to mega mądrze w technologi murowanej, wręcz genialnie optymalizując gdzie się da, a jednocześnie nie oszczędzając na jakości - i na tą chwilę ten projekt mi najbardziej leży. Jeśli dobrze zrozumiałem z jednego z ostatnich filmików - stan pod klucz jednego z tych domów wyniósł 192 tys. zł. To i tak rewelacja, porównując z cenami mieszkań w moim mieście, ale nadal nie pozwala na budowę bez szarpnięcia się w długoletni kredyt młodym rodzinom na dorobku.

Ale wg tego, co pisałem wyżej (i Łukasz też), są przesłanki, że przy szkielecie jednak to robocizna, a nie materiały tyle kosztują. Podobnie jest z coraz bardziej popularną technologią naturalną strawbale. Oszczędza się sporo na materiałach muru, ale czasochłonność jest tak duża, że da się oszczędzić tylko, gdy masz cały zastęp dobrych znajomych do pomocy.
Odpowiedz
#14
Budowa domu w systemie szkieletowym nie wymaga chyba aż takiego fundamentu jaki jest w projekcie.Orientuje się ktoś czy można coś zmienić w tym przypadku?
Odpowiedz
#15
(24.09.2017, 16:18)Komar napisał(a): Budowa domu w systemie szkieletowym nie wymaga chyba aż takiego fundamentu jaki jest w projekcie.Orientuje się ktoś czy można coś zmienić w tym przypadku?

Widziałem, że firmy robią po prostu płytę fundamentową po zdjęciu humusu.
Odpowiedz
Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu