Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Budowa domu Łęg Tarnowski (Tarnów Małopolska)
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Troszkę więcej czasu i działam dalej. A tych którzy chcą zobaczyć jak wielki wyszedł strych. Między czasie okna zostały zamówione będą pod koniec stycznia koszt 16700 zł wraz z roletami i montażem. Kolor orzech, instalacja pod rolety wczoraj skończona będą się otworzyć zamykać z przycisku i dodatkowo wszystkie jednym
Petarda ten strych. Też będę miał taki Smile
na czym stoją słupy ?
jaki koszt konstrukcji dachu (materiał plus montaz) ?
Drewno 8000+1800na strop, robota konstrukcji z laceniem 5000, resztę sam robiłem. blacha około 13 tys wraz z rynnami obrobkami itd. Mambrama i gwoździe ok 1450 troszkę się pogubiłem w tym szystkim wtedy ale w wcześniejszych postach pisałem. Słupy Na scianach działowych zmocnione wieńce
Witam po przerwie świątecznej. Jeszcze na koniec roku małe zakupy czyli troszkę bezpieczników i wełna da cały dom
siema możesz opisać elektrykę co kupiłeś i do czego będzie użyte niedługo też będę zaczynał ale nie wiem w co wyposażyć skrzynkę
Więc tak główny bezpiecznik B25 bo takiego można zamontować najmocniejszego. B20 płyta indukcyjna, i przygotowanie pod garaż, B16 gniazdka, B10 światło. Ogranicznik przepięć 3fazy, różnicowoprądowy na każdej z faz. Na każdą z faz dodatkowo automatyczny przełącznik faz. By w razie zaniku którejś z faz zawsze było napięcie. Do tego lampki sygnalizacyjne przypuszczam że nic więcej tam nie będę wciskał.
Super domek zrobiłeś kawał dobrej roboty
na wszystkie obwody będziesz dawał przełącznik faz czy tylko na najważniejsze obwody? jak dużą skrzynkę planujesz? w sumie jest trochę gratów nigdy nie upychałem kabli do skrzynki w sumie miejsca na ścianie jest i zastanawiam się czy nie dać skrzynki z dużym naddatkiem na przyszłość i dla wygody montażu
Hehe zaczekajmy aż skończę jeszcze skrzynki nie kupiłem automaty przepięciówki będą tylko na dom gdyż na garaż będzie osobny obwód w późniejszym czasie. Nie podłączam każdego gniazdka i pokoju osobno tylko np. 2 pokoje spiżarka z pokojem, 3 obwody w kuchni 1 łazienka światła 3 obwody, zewnętrzne oświetlenia, dzwonek sterowanie bramy to wszystko osobno kotłownia 2 obwody, rekuperacja 1 obwód, możliwe że odkurzacz centralny w moim osobistym wykonaniu. Wszystko to robię sam 1 raz ?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30