Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 - Fundamenty
#41
2. Ja tam widzę 2 pręty fi 8 na oko. Pewnie wzmocnienie bo bloczki są na pióro wpust...
Odpowiedz
#42
(16.11.2017, 08:54)Michał G. napisał(a): 1. Jeżeli to taki dobry pomysł, to dlaczego nie murować z tego całych ścian fundamentowych?
Chodzi o koszt, czy właściwości jakieś tego materiału?
2. Co to za element pod tą warstwą bloczków?
Jakieś drewniane listewki? To prowadzenie, czy wyrównanie poziomu?
1.Jak najbardziej można śmiało murować cenowo około 40% więcej, przy małych domkach opłacalne przy dużych już mniej. Sprawa druga to izolacja - przydało by się przed nakładaniem izolacji przeciwwilgociowej otynkować ścianę bo keramzyt "lubi wypić".
2. Jak wyżej 2xfi8 dla wzmocnienia ścian, niektóry kierownicy zalecają jeżeli projekt nie przewiduje wieńca dawać w ostatniej spoinie pręty właśnie nawet na zwykłych bloczkach.
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#43
(16.11.2017, 08:54)Michał G. napisał(a): 1. Jeżeli to taki dobry pomysł, to dlaczego nie murować z tego całych ścian fundamentowych?
Chodzi o koszt, czy właściwości jakieś tego materiału?
2. Co to za element pod tą warstwą bloczków?
Jakieś drewniane listewki? To prowadzenie, czy wyrównanie poziomu?

Można murować całą ścianę fundamentową z tych bloczków keramzytobetonowych, możliwe, że gdybym miał raz jeszcze podjąć decyzję to z nich bym zrobił wszystko, ale powiem szczerze, że miałem duży dylemat Smile

Natomiast na przed ostatniej warstwie kierownik budowy zalecił aby w spoinie zatopić dwa pręty 6mm aby wzmocnić ścianę fundamentową - niezależnie z jakich bloczków bym budował.

Teraz zastanawiam się jak to jest z tą izolacją przeciwwilgociową (Dysperbit) ?
W nacie wyczytałem, że najlepiej to wykonać jak ściany będą całkowicie suche, teraz jest taka pogoda, że nie ma szans dokładnie wysuszyć. 
Jeśli teraz wysmaruję całą ścianę dysperbitem to ta wilgoć zostanie w ścianie już na zawsze?
Odpowiedz
#44
(20.11.2017, 22:00)wind7 napisał(a):
(16.11.2017, 08:54)Michał G. napisał(a): 1. Jeżeli to taki dobry pomysł, to dlaczego nie murować z tego całych ścian fundamentowych?
Chodzi o koszt, czy właściwości jakieś tego materiału?
2. Co to za element pod tą warstwą bloczków?
Jakieś drewniane listewki? To prowadzenie, czy wyrównanie poziomu?

Można murować całą ścianę fundamentową z tych bloczków keramzytobetonowych, możliwe, że gdybym miał raz jeszcze podjąć decyzję to z nich bym zrobił wszystko, ale powiem szczerze, że miałem duży dylemat Smile

Natomiast na przed ostatniej warstwie kierownik budowy zalecił aby w spoinie zatopić dwa pręty 6mm aby wzmocnić ścianę fundamentową - niezależnie z jakich bloczków bym budował.

Teraz zastanawiam się jak to jest z tą izolacją przeciwwilgociową (Dysperbit) ?
W nacie wyczytałem, że najlepiej to wykonać jak ściany będą całkowicie suche, teraz jest taka pogoda, że nie ma szans dokładnie wysuszyć. 
Jeśli teraz wysmaruję całą ścianę dysperbitem to ta wilgoć zostanie w ścianie już na zawsze?
Jakim środkiem nie wysmarujesz to inny ktoś powie że jego preparat jest lepszy. Zastosuj dla pewności hydroizolację typu średniego i będzie dobrze. Co do wilgotności ściany to przykryj z góry ścianę folią szerszą po 10cm na boki i niech ją przewieje parę dni i śmiało smaruj . Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#45
JA na zimę zrobiłem tak (teraz bloczki dałem na dół żeby przewiew był lepszy)
[Obrazek: c19034766d0245e4med.jpg]

Po 1tyg sprawdziłem co pod folią jest - fajnie podsycha i nie sią gnie na nowo wody
Odpowiedz


#46
Nie zasypujesz? Nie zamarznie grunt pod fundamentami? Nie jest wysadzinowy?
Odpowiedz
#47
Ja też bym tego tak nie zostawił
Odpowiedz
#48
Smaruj izoluj i zasypuj 3-4 dni roboty a święty spokój, jak pod spodem będzie grunt spoisty to może być różnie. A tak poza tematem te szalunki tracone Tassu to dobra sprawa i jak wyglądają koszta 1mb? Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz
#49
Szalunki wyszły ok 2600 z transportem. 10szt po 5m
Odpowiedz
#50
Troszkę drogo sobie wołają, ale jak ktoś buduje sam to te koszta zaoszczędzone na robociźnie można sobie właśnie na takie wynalazki poświecić i wtedy zyskuje na czasie. Pozdrawiam
Lej wodę, syp piasek nie żałuj materiału.
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości
  
Menu