Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1 - Fundamenty
#61
W wolnych chwilach izolacja fundamentów. Wybór padł na styropian XPS firmy Synthos Prime S 30. 
Współczynnik przewodzenia ciepła lambda = 0,034
Styro przyklejany na piankę Soudal.

[Obrazek: izolacja_f_host_5ad099493f55f.jpg]
Odpowiedz
#62
Jaka cena za styropian?
Jaka wydajność pianki?
Dałeś radę czasowo obłożyć cały fundament w 1 dzień?
Na to już tylko folia kubełkowa, czy coś jeszcze?
Słyszałem w hurtowni, że na XPS nie daje się już kleju i siatki, bo to wymagałoby najpierw szlifowania.
Jaka odmiana Ytonga?
Ile płaciłeś za bloczek?
Odpowiedz
#63
(13.04.2018, 17:27)Michał G. napisał(a): Jaka cena za styropian?
Jaka wydajność pianki?
Dałeś radę czasowo obłożyć cały fundament w 1 dzień?
Na to już tylko folia kubełkowa, czy coś jeszcze?
Słyszałem w hurtowni, że na XPS nie daje się już kleju i siatki, bo to wymagałoby najpierw szlifowania.
Jaka odmiana Ytonga?
Ile płaciłeś za bloczek?

1. Styropian XPS 420zł za 1m3 (kupiłem 4,4m3 ale 1,5 paczki zostało czyli jakieś 0,45m3 zostało)
2. Poszło chyba 11szt. pianek soudal (41zł/szt.)
3. Robiłem przez 3 dni w wolnych chwilach, ale przez 1 dzień dasz radę zrobić
4. Jest już na to położona siatka i klej, zastanawiam się czy pomalować tylko dysperbitem i zakopać czy dać jeszcze tą folię kubełkową.
5. Jeśli płyty styropianowe są równo przyklejone to bez problemu położysz siatkę i klej bez szlifowania.
6. Ytong Energo PP2 odmiana 350 (czyli ten najcieplejszy i zarazem najsłabszy)
7. Bloczek kupowany w lutym w cenie 7,69zł brutto + koszty transportu z fabryki w Pile + kaucja za palety
Odpowiedz
#64
Dziękuję za odpowiedź na wszystkie pytania! Wink

Dobrze rozumiem, że kupiłeś Ytong prosto od producenta, bez pośrednictwa hurtowni?
Jak to zorganizowałeś?
Po jakiejś znajomości, czy bez problemu obsługują klienta indywidualnego?
Odmiany 500 i 600 też były dostępne?
Jak zorganizowałeś transport, jaki koszt?
Miałeś koło 135 km, ode mnie będzie koło 120km.

Na forum odradzano mi odmianę 350, argumentując, że łatwo ją uszkodzić na placu budowy.
Odpowiedz
#65
(15.04.2018, 23:19)Michał G. napisał(a): Dziękuję za odpowiedź na wszystkie pytania! Wink

Dobrze rozumiem, że kupiłeś Ytong prosto od producenta, bez pośrednictwa hurtowni?
Jak to zorganizowałeś?
Po jakiejś znajomości, czy bez problemu obsługują klienta indywidualnego?
Odmiany 500 i 600 też były dostępne?
Jak zorganizowałeś transport, jaki koszt?
Miałeś koło 135 km, ode mnie będzie koło 120km.

Na forum odradzano mi odmianę 350, argumentując, że łatwo ją uszkodzić na placu budowy.

Ytonga kupiłem przez pośrednika (hurtownię) mogę podać namiary na priv, ale kupowałem w lutym bo w marcu miała być podwyżka cen.
Hurtownia załatwiła zewnętrzny transport i prosto z fabryki przywieźli na moją budowę chyba w cenie 700zł plus do tego musiałem załatwić koparkę żeby to rozładować z tira. Też były inne klasy gęstości i to nawet są tańsze, Ytong ma klasy 300, 350, 400, 500, 600, 700. Ja chciałem aby bloczek był ciepły bo uważam, że na tak małą parterówkę nie potrzebuję mocniejszego bloczka klasy 600. Ale to prawda że bloczek 350 jest sporo słabszy i łatwiej go uszkodzić, nie można mieć wszystkiego Smile
Odpowiedz


#66
czyli im twardszy tym mniej ciepły?
Odpowiedz
#67
Tak
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#68
[Obrazek: siatka_klej_host_5ae5ec1368aa9.jpg]

[Obrazek: zasyp_host_5ae5e9831896c.jpg]

Jeśli chodzi o izolację pionową to jest:
1. Dysperbit
2. Styrodur XPS
3. Siatka + klej
4. Dysperbit

Dać jeszcze folię kubełkową czy już jest zbędna? Bo zdania są mocno podzielone...
Odpowiedz
#69
Wszystko zależy czym zastosujesz i jaki grunt. Ja dałem. Folia 3x28 zł (0,5m) listwy ok 3,5szt ( 2 metry) i wkręty czy gwoździe
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz
#70
Jak XPS to wg mnie nawet siatka + klej były zbędne. Na XPS wystarczy tylko folia kubełkowa (m. in. tak Łukasz robi u siebie w piwnicy).
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu