Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
przed pierwszym wbiciem łopaty
#11
To ja dla przeciwwagi napiszę, że papiery mam skompletowane.
Działkę kupiłem pod koniec października 2017.
Załatwiłem warunki przyłączenia mediów, adaptację.
Wniosek o PnB złożyłem 17.01.
W urzędzie powiedziano, że wpływa im po 20 wniosków dziennie i ledwo mieszczą się w ustawowych 65 dniach. Tymczasem pozwolenie wydano w ciągu 21 dni. W momencie odbioru od razu je uprawomocniłem, by nie czekać dodatkowych 14 dni. Od ręki wydano mi dziennik budowy.

Miałem nadzieję skompletować dokumenty na początek kwietnia. Tymczasem już gotowe i czekam na pogodę Wink
Odpowiedz
#12
(14.02.2018, 07:01)Michał G. napisał(a): ....W momencie odbioru od razu je uprawomocniłem...
Jak to się robi?
Odpowiedz
#13
Piszesz pisemko przy pani, że zrzekasz się prawa do odwołania od decyzji.
Pani bach pieczątkę, i po zgłoszeniu do nadzoru, możesz budować.
Odpowiedz
#14
(14.02.2018, 09:14)sierzant napisał(a): Piszesz pisemko przy pani, że zrzekasz się prawa do odwołania od decyzji.
Pani bach pieczątkę, i po zgłoszeniu do nadzoru, możesz budować.

Jesli nie ma innych stron postepowania....
Odpowiedz
#15
A czy stroną postępowania mogą być sąsiedzi?
Odpowiedz


#16
(14.02.2018, 10:11)pstawik napisał(a): A czy stroną postępowania mogą być sąsiedzi?

Tak jezeli oni sa do albo trzeba czekac 14 dni od odbioru pisma przez ostatniego sasiada, albo niech kazdy sasiad tez napisze pismo iz rezygnuje z mozliwosci odwolania
Odpowiedz
#17
Co inne miasto to inny zwyczaj . U mnie w pomorskim to jest masakra . Nie ma możliwości wydania czego kolwiek prędzej. Nam postawili moi majstrzy dom dosłownie w jeden miesiąc i jeden tydzień. Teraz juz klada dachówkę. Powoli do przodu .
Odpowiedz
#18
Witam po przerwie. Wniosek o pozwolenie na budowę złożony. Około miesiąca czekania. Zrezygnowałem z płyty fundamentowej z dwóch powodów: pierwszy to zakup działki wolnej od szkód górniczych (pierwsza działka którą miałem kupić w przyszłości miała być obciążona w przyszłości szkodami górniczymi) a drugi to cena. Ze zmian to poszerzone okna do 180cm, styropian do 20cm grafit i zamiana miejscami okna z drzwiami na taras. W nowym wątku wrzucę koszty.
Odpowiedz
#19
(09.03.2018, 22:55)radzio napisał(a): Witam po przerwie. Wniosek o pozwolenie na budowę złożony. Około miesiąca czekania. Zrezygnowałem z płyty fundamentowej z dwóch powodów: pierwszy to zakup działki wolnej od szkód górniczych (pierwsza działka którą miałem kupić w przyszłości miała być obciążona w przyszłości szkodami górniczymi) a drugi to cena. Ze zmian to poszerzone okna do 180cm, styropian do 20cm grafit i zamiana miejscami okna z drzwiami na taras. W nowym wątku wrzucę koszty.

Czekam na dalsze relacje. My pozwolenie uprawomocnione już mamy i za jakieś 2-3 tyg startujemy z budową. Ta cała papierologia nauczyła nas cierpliwości. A rozglądałeś się za kierownikiem budowy? Jakie ceny są w Twojej okolicy?
Nasze marzenia coraz bliżej spełnienia Smile
Odpowiedz
#20
Skoro nie macie jeszcze kierownika to pamiętajcie że chęć początku budowy trzeba zgłosić w Nadzorze budowlanym
Pytania w sprawie tynków maszynowych http://www.forum.domza150tysiecy.pl/thread-338.html
Odpowiedz




Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości
  
Menu