Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy Halickie .
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
"Ps. Kierownik nie odpuszcza i uparł się na wieniec nad bloczkami fondamentowymi . No ale życie , . Jeszcze fota po zatarciu"

A co jest w PROJEKCIE?
Nie jest rolą kierownika budowy zmienianie projektu "bo mu się wydaje".
No właśnie w adaptacji , jest wieniec wrysowany w szkic części fundamentowej jest gdzieś tam wspomniane w opisie , ale nigdzie nie ma rysunku i opisu technicznego jak on ma wyglądać ( czuli tak jakby architekt go sobie nakreślił, ale projektant od konstrukcji go nie uwzględnił,
U nas na Podlasiu prawie każdy robi wieniec nad bloczkami fundamentowymi, gdzie w pozostałej Polsce jest to mało spotykane. Rozmawiałem z projektantem i kierownikiem to byli zdziwieni jak można nie robić wieńca na bloczkach. Wydaje mi się że jak nawet trochę usztywni fundamenty to można odżałować parę złotych.
No dokładnie tak ja piszesz, kierownik był bardzo zdziwiony co do wieńca, może przy strefie naszej 120 cm taki wieniec jest wskazany.

Dzisiaj tylko gruntownie, jutro papa
MI wyszło 8 warstw bloczka i KB powiedział, żeby robić wieniec - zrobiłem. Tylko u mnie z jednej strony budynku ściana fundamentowa dużo wystaje ponad teren. 3 dni na szalunek we 2 osoby. Potem przyszli murarze stawiać ścianki i powiedzieli, że oni powyżej 6 warstw zawsze robią wieniec. Koszt dodatkowy (niby nie wielki) ale większy spokój.
U mnie będzie 5 warstw i wieniec 20 cm, razem to
45 ława + bloczki ok 70 i wieniec 20 , razem 135 tak więc strefa zachowana ponad normę .
Ja muruje na minimum 8 bloczków , mam działkę ze spadkami w każda stronę wiec mogę nawet skończyć na 10 bloczkach ale o wieńcu na bloczkach nic mi kierownik nie wspominał Smile  murowanie w  pojedynkę schodzi i schodzi ale połowe już prawie mam przy 8 warstwach  Big Grin, muruje od 12.09.2020 nie codziennie i nie pełne dni nie mam porównania ile zajmuje to fachowca. Mysle ze jeszcze z 2-3 tygodnie i będę malować i izolować  Rolleyes
Powodzenia i szybkiego końca murowania . Z tym że ja mam w opisie fundamentów w projekcie "ściany fundamentowe murowane z bloczka zakończone wieńcem "
(24.09.2020, 22:08)owca886 napisał(a): [ -> ]Ja muruje na minimum 8 bloczków , mam działkę ze spadkami w każda stronę wiec mogę nawet skończyć na 10 bloczkach ale o wieńcu na bloczkach nic mi kierownik nie wspominał Smile  murowanie w  pojedynkę schodzi i schodzi ale połowe już prawie mam przy 8 warstwach  Big Grin, muruje od 12.09.2020 nie codziennie i nie pełne dni nie mam porównania ile zajmuje to fachowca. Mysle ze jeszcze z 2-3 tygodnie i będę malować i izolować  Rolleyes

to zapytaj (moze Twoj KB tylko wpisy robi i za duzo go reszta nie interesuje ) 10 warstw to sporo a na zdjęciach widać ze działka ze sporym spadkiem. jak bedziesz obsypywać i zagęszczać to radzę równo  robić na zewnątrz i wewnątrz bo duze parcie gruntu bedzie tzn warstwa na zewnątrz, wewnątrz, potem na zewnątrz i tak w kółko ;p
Dzisiaj położona papa na gotowo, w następnym tygodniu bloczki zamawiam, i ruszam z murowaniem. Zamówiłem koparkę na wtorek , żeby zrobił porządek z ziemią na działce i wyrównał , bo łażę po niej prawie codziennie i nerw mnie szarpie że taki syf.

Mam pytanie czy glinę wywalać z wnętrza która się nazbierała z wykopu i z ław, bo to się raczej nie zagęści w po zasypaniu fundamentów?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15