Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy Halickie .
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
mmaacciieekk
No właśnie w adaptacji , jest wieniec wrysowany w szkic części fundamentowej jest gdzieś tam wspomniane w opisie , ale nigdzie nie ma rysunku i opisu technicznego jak on ma wyglądać ( czuli tak jakby architekt go sobie nakreślił, ale projektant od konstrukcji go nie uwzględnił,


To za co zapłaciłeś temu od adaptacji? Ja bym po prostu skontaktował się z autorem "adaptacji" w celu wyjaśnienia - na piśmie i z pieczątką oczywiście.
W końcu ty płaciłeś i masz prawo oczekiwań poprawnej tj. jednoznacznej i spójnej dokumentacji.

Co do zbrojenia - ludzie nie dajcie się zwariować...
Toć 100 letnie kamienice budowano od fundamentu z cegły i nikt tam żadnego wieńca nie robił - i stoi...
A tu macie niewysoką ściankę wykonana jakby nie patrzeć z dużych elementów murowych i mocnej zaprawy (cementowa - nie wapienna jaka byłą standardem 100 lat teku), pod niski budynek z lekkich materiałów (bloczek z betonu komórkowego), który nie dość, że zwieńczony żelbetowym wieńcem to jeszcze przekryty dachem na wieźbie w układzie kratownicy (praktycznie zerowe siły poziome)

Ja rozumiem trudny teren - jakieś wydmy, duże pochylenie itp. Ale w innych przypadkach taki "wieniec" to albo przejaw braku umiejętności murarskich, albo zupełnego braku wiedzy inżynierskiej (tj.doprowadzonego do absurdu "asekuranctwa" wynikającego z niekojarzenia charakteru pracy, skali obciążeń)
Zdajecie sobie sprawę, że ściany fundamentowe + ława mogą być u was cięższe niż same ściany zewnętrzne...

A to wy potem za to płacicie...
Równie dobrze - a w zasadzie to jeszcze lepiej byłoby od razu zrobić dekowanie i wykonać owe ściany fundamentowe jako betonowe - monolityczne...
Zużycie stali byłoby nawet podobne (całej ścianki nie trzeba ostro zbroić - tylko w zasadzie przeciwskurczowo)
U mnie w adaptacji dorzucono też wieniec, więc jeśli miałem zamawiać i lać beton tylko na wieniec to zrezygnowałem z murowania i poszły szalunki acrow i ściana fundamentowa była wylana na ławie w całości jako żelbetowa.
(25.09.2020, 21:51)retronora napisał(a): [ -> ]U mnie w adaptacji dorzucono też wieniec, więc jeśli miałem zamawiać i lać beton tylko na wieniec to zrezygnowałem z murowania i poszły szalunki acrow i ściana fundamentowa była wylana na ławie w całości jako żelbetowa.

Robisz sam czy masz ekipę . Jaka cena za wypożyczenie szalunków.?
Papa leży , dzisiaj przemierzyłem rogi ławy różnica jakieś 2 mm, tak więc zadowolony .
ostatecznie wieniec będzie nad bloczkami 20x24 , stal już zamówiona , bloczki zamówione 10 palet , koparka do ogarnięcia działki na środę . coś się dzieje
rozrysowałem wczoraj kanalize bo nie mam projektu, jak ktoś ma jakieś uwagi sugestie to pisać

to po lewej w rogu to szambo, a niebieski punkt to odpowietrzenie, potem wyjdzie 75 na zewnątrz i będzie pod styropianem z elewacji, główna prosta rura 160, odejścia 110
Nie lepiej dać odpowietrzenie w zabudowie obok stelaża WC?
(29.09.2020, 13:08)Bulbulator napisał(a): [ -> ]Nie lepiej dać odpowietrzenie w zabudowie obok stelaża WC?

A nie musi być na końcu kanalizy czyli w najdalszym punkcie ?
W kuchni możesz dać napowietrzacz a odpowietrzenie zrobić w WC tak jak radzi Bulbulator (ja też tak będę miał).
(30.09.2020, 19:57)Slk_Btw napisał(a): [ -> ]W kuchni możesz dać napowietrzacz a odpowietrzenie zrobić w WC tak jak radzi Bulbulator (ja też tak będę miał).

Te napowietrzanie to gdzieś się montuje  i na jakiej wysokości ?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15