Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Dziennik budowy Halickie .
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
W sumie masz rację , z tym kominem , dam stopę a reszta jak coś się urodzi. A co do słyszalności pompy , wentylator jak stoi na zewnątrz jest lub może być słyszany w domu ?

sierzant

W domach gdzie byłem a gdzie zamontowana była pompa ciepła, słychać było ją w środku.
Ale tu niech lepiej wypowiedzą się ci którzy mieszkają w takim domu. Tylko oni już pewnie
jej nie słyszą.  Smile
My mamy pompę powietrzną do ciepłej wody użytkowej.
Chodzi w trybie ECO od marca.
Bierze ciepło wyłącznie "z powietrza".
Mamy ją za ścianą sypialni.
JEST SŁYSZALNA
Gdy w nocy się wyłączy, to aż "głucho" się robi w sypialni Smile
Latem woda szybko się nagrzeje i szybko się pompa wyłączy. Zimą gorzej. Zwłaszcza gdy wieczorem pobierzesz ciepłą wodę idziesz spać, a pompa "dobija" temperaturę.
Rozwiązaniem może być wtedy wyłączenie ECO i dogrzanie w mniejszym lub większym stopniu grzałką.
Ew. jakaś czasówka w pompie, aby nagrzewała tylko w dzień (większa efektywność). Ale wtedy pobierzesz wodę przed spaniem, przez noc nie dogrzejesz. Czy na rano wystarczy ciepłej wody? Wink
ile taka pompa do CWU pobiera prądu? jaki masz model? droga inwestycja?
Jeśli chodzi w trybie ECO, to nie pobiera prądu, bo grzałka nie chodzi.
Tyle co wyświatlacz...

Mam zamontowany watomierz. Ale nie odczytywałem.
Łączne zużycie prądu całego domu przez 8 m-cy było na poziomie 1000zł.
Celuję w 1500/rok za prąd i tyle samo za gaz (kocioł + kuchenka gazowa 5 palników - żona sporo gotuje).
Zobaczymy po czasie, bo jeszcze trochę wcześnie z gazem prognozować...

Ja mam taki zestaw:
http://m.ariston.com/pl/pakiet-one-nuo-24-net

Tańsza eksploatacja to jedno, a drugi powód taki, że gaz mamy dopiero od 3 tygodni, a wygodniej jednak myć się w ciepłej wodzie Smile
Dzisiaj po robocie  rzeźbiłem bramę z desek , jutro przy niedzieli będę kończył  , to jakieś foty wrzucę ,  nie ma jak w niedzielę popracować ?.

A co do tej pompy, jak by dać 20 cm styro od strony kotłowni , nie będzie tam okien , może by bardziej wygłuszyło wentylator od pompy i by tak nie niosło szumu  do domu .

sierzant

Styropian to beznadziejne wyciszenie, lepiej dać wełnę,
A można wełnę na beton komórkowy , myślałem że tylko na drewniane konstrukcje się stosuje
U nas pompa Panasonic aquarea 9kw stoi obok kotłowni i w środku jednostki zewnętrznej nie słychać, bardziej obawiam się sąsiada bo do granicy mam 3.5m a jego dom od granicy będzie stał 6m.
No i to dobra wiadomość , ja na szczęście sąsiada od strony kotłowni nie będę miał.

Czyny przy bramie,
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15