Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
[attachment=1338]

Nasz początkowy pomysł na rozmieszczenie pomieszczeń. Co sądzicie? Smile

PS.
Dzięki m4yflower
(25.07.2017, 20:51)Marta_yolo napisał(a): [ -> ]Nasz początkowy pomysł na rozmieszczenie pomieszczeń. Co sądzicie? Smile

PS.
Dzięki m4yflower

Myślę, że jeden z lepszych na forum.
Bardzo podobna koncepcja do mojej.Nie wiem,czy 1,3m szerokości komunikacji,to nie za mało.Ja raczej zrezygnuje z drzwi do kotłowni na zew.

(25.07.2017, 21:00)tomi8547 napisał(a): [ -> ]Bardzo podobna koncepcja do mojej.Nie wiem,czy 1,3m szerokości komunikacji,to nie za mało.Ja raczej zrezygnuje z drzwi do kotłowni na zew.

Mój błąd.Pomyliłem okno z drzwiami:-)
(25.07.2017, 21:00)tomi8547 napisał(a): [ -> ]Bardzo podobna koncepcja do mojej.Nie wiem,czy 1,3m szerokości komunikacji,to nie za mało.Ja raczej zrezygnuje z drzwi do kotłowni na zew.

(25.07.2017, 21:00)tomi8547 napisał(a): [ -> ]Bardzo podobna koncepcja do mojej.Nie wiem,czy 1,3m szerokości komunikacji,to nie za mało.Ja raczej zrezygnuje z drzwi do kotłowni na zew.

Mój błąd.Pomyliłem okno z drzwiami:-)

Heh. Mąż dzisiaj pierwszy raz używał SketchUp'a. Nie do końca wiemy jak co oznaczać. Ale tak faktycznie, to okno Big Grin
Jeszcze jeden pomysł.
Wersja 4 pokoje, większy salon, zmniejszona kuchnia od poprzedniej wersji, brak schowka na pierdoły.
[Obrazek: plan3.png]
Witam co myślicie o takim rozmieszczeniuSmile
To że zgodnie z przepisami "ślepe" pomieszczenia (nawet jeśli są b. małe i pełnią funkcje np. garderoby) muszą mieć zapewniona wentylacje. więc jeśli ma być wentylacja grawitacyjna do gotujesz sobie kolejne kominy....

Jeśli "7,31 metrowy" "pokój" w lewym dolnym rogu to kuchnia a wąski pokoik o szer. 1 m to spiżarnia a dalej przy drzwiach jest kotłownia to może ogarniesz te 3 pomieszczenia jednym dużym kominem umieszczonym w owej wąskiej spiżarni (kanały komina miałby wylot na kotłownie, spiżarnie i kuchnie )

Jeśli pokój centralnie umieszczony "na górze rzutu" pokój 10,92 m2 to łazienka a te male pomieszczenie - 2,53m2 przed nim to WC to też da się ogarnąć jeden komin gdyby nawet w salonie planowany byłby kominek... Kanał spalinowy byłby mniej więcej tam gdzie jest ściana oddzielająca mały pokoik (WC?) od dużego (łazienka? )
(24.07.2017, 22:26)krzysztofKAN napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich
Rozważamy budowę domu za 150 tys. i z uwagą śledzimy wpisy i dzienniki budowy.
Dziękujemy za ogrom informacji.

Zainspirował mnie tarkins z Radzymina, który dorobił dach nad tarasem. Widziałem dom na żywo i bardzo mi się podoba.
Ale zastanawiam się jak wpłynęło by na koszty zrobienie takiego zadaszenia w formie koperty, zarówno na tarasem z tyłu domu ale też i od frontu.
Czy do gotowej więźby głównej można dołożyć taki daszek na etapie krycia? Czy trzeba to już zamawiać.

Przykładowe zadaszenia
https://www.extradom.pl/projekt-domu-mur...as-WAJ3635

https://www.extradom.pl/projekt-domu-mur...ii-WAJ3584

https://www.extradom.pl/projekt-domu-ant...em-WRD1518
Witam. Oczywistym jest że propozycja 1 oraz 2 zadaszenia wiatrołapu i tarasu będzie sporo droższa niż nr 3 gdyż jest konstrukcyjnie bardziej skomplikowana a elementy zadaszenia są ściśle powiązane z więźbą dachową, zatem takie rozwiązanie należałoby doprojektować i uwzględnić przy zamawianiu i wykonaniu wiązarów. Koszty będą najprawdopodobniej porównywalne z wykonaniem m2 dachu właściwego. Natomiast rozwiązanie nr 3 jest najmniej kosztowne i proste w wykonaniu. Najlepiej gdyby temacie rozwiązania nr 3 wypowiedział się inwestor tarkins z Radzymina Smile  Pozdrawiam
A  tu  masz  pomysł  na  rozstaw ogrzewanie gazowe  w planach.

I  druga  wersja  z  tarasem z  boku mamy  ostatnia  działkę więc dalej jest tylko  zielono .