Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Koszty na pewno zwiększy Ci podcień.
(12.01.2018, 20:18)maciej87 napisał(a): [ -> ]Koszty na pewno zwiększy Ci podcień.

Z racji że dom jest nieco powiększony to wszystko poniekąd zwiększy koszty, od zbrojenia począwszy a na więźbie i dachówce skończywszy. Należy przyjąć że koszty wzrosną  proporcjonalnie do kosztów budowy 1m2 domu. Czyli należy zaktualizować obecny średni koszt budowy domu, podzielić przez 106 i otrzymamy przyblizony koszt budowy 1m2 którym możemy operować.
Ja jestem zwolennikiem klasyki - czyli oddzielenia pokoi od salonu, więc akurat do mnie taki układ pomieszczeń do mnie nie przemawia. W pokojach "tramwajowych" na oko 2m kw praktycznie bezużyteczne, wręcz klaustrofobiczne. Uważam, że lepiej mieć np. 3x3 niż 2x5
Lukaszzab z mojej strony Podoba m się spiżarnia i lewa część domu za to cała prawa strona już nie. Długie wąskie pokoje dodatkowo zmniejszone "korytarzykiem" na wejsciu. Rozłożysz w takim pokoju łóżko i prawie nie będzie przejścia do okna.. Kotłownia o takiej szerokości też do mnie nie przemawia, niby blisko 10m2 ale pomieszczenia powinny być szersze.

Powiększyles dom o 11m2 ale tego nie widać, pokoje wręcz mniejsze niż w oryginalnym projekcie, nie wspominając o nie wykorzystanej przestrzeni na wejściu do nich.

Ale traktuj moje zdanie jako moja opinię bo o gustach się nie dyskutuje.
A co myślicie o takim rozplanowaniu. Założenia 2+1
Dodatkowo na poddaszu możliwość zrobienia dodatkowego pokoju. Dach jak u użytkownika tt81 (dwuspadowy 35 st).

W korytarzu te czerwone prostokąty to schody (na końcu strzałki mają prześwit co najmniej 2m).

Z sypialni rodziców wchodzi się do łazienki przez szafę (widziałem coś takiego u znajomego i fajnie to wygląda)
W łazience rodziców też jest gaz, zbiornik 150l i szafka z rozdzielaczem do podłogówki.
Rekuperacja znalazłaby swoje miejsce na strychu.

[attachment=2282][attachment=2283]
Pozmieniałem trochę lewą stronę projektu, proszę o sugestie negatywne i pozytywne Smile
Jeszcze nie buduję ale myślę o takich zmianach

sierzant

W tej sypialni koło kotłowni, długo ktoś nie pośpi.
Dla mnie zbyt dużo załamań ścian działowych.
Czemu dlugo ktoś nie pośpi ?? I jak 5 pomieszczen bez swiatla. Wyjasnij
Przecież w oryginale też jest kotłownia przez ścianę działową z pokojem i jakoś nie było dotychczas wątpliwości. Nie widać kominów więc nie wiadomo jakie będzie źródło ciepła. Dodatkowo w pokoju prawie po całości jest szafa w zabudowie czy garderoba która też w jakimś stopniu wygłuszy/wytłumi ewentualne dźwięki z kotłowni.
Nawet po calosci moze byc ta szafa od kotlowni. Tam bedzie piec na pelet Wink teraz mam ekogroch i troche glosnien jest czym pusciejszy zasobnik

Sciany pomiedzy salonem a przedpokojem niebedzie