Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(22.11.2017, 20:10)BoloSr napisał(a): [ -> ]Dobra to ja sie zapytam jaki uklad bylby odpowiedni na takiej dzialce ???

Masz wjazd od północy. Podobno najkorzystniejszy układ.
Dla Ciebie wersja "lustrzane odbicie".
Sypialnie od wschodu - budzą Cię wcześnie promienie słońca.
Salon masz wtedy od strony południowo- zachodniej
(Naturalne światło do późna).

Tyle o domu. A zagospodarowanie działki, posadowienie domu, garaż itp. to w zależności co planujesz.
(23.11.2017, 07:15)Michał G. napisał(a): [ -> ]
(22.11.2017, 20:10)BoloSr napisał(a): [ -> ]Dobra to ja sie zapytam jaki uklad bylby odpowiedni na takiej dzialce ???

Masz wjazd od północy. Podobno najkorzystniejszy układ.
Dla Ciebie wersja "lustrzane odbicie".
Sypialnie od wschodu - budzą Cię wcześnie promienie słońca.
Salon masz wtedy od strony południowo- zachodniej
(Naturalne światło do późna).

Tyle o domu. A zagospodarowanie działki, posadowienie domu, garaż itp. to w zależności co planujesz.
Zgadzam się że na działce z drogą od północy takie posadowienie domu oraz rozmieszczenie pomieszczeń jest chyba najlepsze. Z pewnością jest to korzystny układ również z punktu widzenia energetycznego czyli komfortu ciepła bo zimą zyski ciepła od słońca będą znaczne, dzięki czemu zużyje się mniej energii na ogrzewanie domu. Latem z kolei roletki na dół Smile
Witam! Moje wersja rozmieszczenia, zlikwidowana spiżarka na rzecz kominka, likwidacja drzwi wyjściowych w pom. gospodarczym i komina będzie pompa PW, łazienka i osobne WC połączone w całość. Mile widziane wszelkie uwagi i sugestie.
Wg mnie nie warto rezygnować z 2 łazienki. Wnęka na kominek zmniejsz do rozmiarów kominka
ja bym przestawił tą ściankę między pokojem a sypialnią na środek i powstała by wnęka na szafę pod zabudowę , a jeśli chodzi o wnękę o kominek to bym jej nie robił ,albo bym powiększył łazienkę, albo przedłużył ją obudował ścianami i zrobił spiżarkę bo bardzo się przydaję ale to moje zdanie pozdrawiam
Witam wszystkich, 
mam działkę z wjazdem od pd-zach i naszkicowałem sobie rozkład pomieszczeń.
Czy można zaadaptować projekt do tej postaci?
[attachment=2053]
(22.11.2017, 11:49)Marta_yolo napisał(a): [ -> ]My planujemy wprowadzić zmiany w projekcie takie jak zaprezentowal kolega sierzant.
Architekt za adaptacje liczy sobie 1500 zl plus dodatkowo 1000 zl za wprowadzone zmiany w projekcie. Myslicie że to przesada? Powinien sobie policzyć ten dodatkowy koszt? Mówi  ze na kazdym projekcie bedzie to poprawial i dlatego taka kwota.
pognać architekta jakiś lichwiarz
Ja zapłaciłem 2k za projekt a architekt za przeróbki + adaptacja wziął 1800PLN a zmieniałem zarys budynku, przenosiłem kominy, ściany nośne jak i działowe. 4 kpl. projektu
pzdr. pomorskie
(27.11.2017, 21:08)przkow napisał(a): [ -> ]Witam! Moje wersja rozmieszczenia, zlikwidowana spiżarka na rzecz kominka, likwidacja drzwi wyjściowych w pom. gospodarczym i komina będzie pompa PW, łazienka i osobne WC połączone w całość. Mile widziane wszelkie uwagi i sugestie.

Witam.
1)Rezygnując z tej dziwnej wnęki w sypialni i licując drzwi do ściany na równo - uzyskasz dwa większe i symetryczne pokoje. Wiąże się to chyba z nieznacznym przestawieniem okna.
2) Przenosząc ściankę między pokojem a sypialnią na środek - uzyskasz dwie wnęki pod szafy w zabudowie, jak zauważył kolega dobrydamian Smile
3) Rezygnacja z toalety dla gości to nie jest najlepszy pomysł moim zdaniem.
4) Brak spiżarni nie przejdzie u mojej kierowniczki budowy Smile

(28.11.2017, 22:28)adso11 napisał(a): [ -> ]Witam wszystkich, 
mam działkę z wjazdem od pd-zach i naszkicowałem sobie rozkład pomieszczeń.
Czy można zaadaptować projekt do tej postaci?

A czemu miałoby się nie dać? Są jakieś inne powody niż wjazd od strony pd/zach, np. zmiana wymiarów budynku lub rozmiar i kształt działki? Bo jeżeli nie ma to ja nie widzę tu nic z  czym mógłby być problem.
Ok, tzn. położenie ścian działowych mogę ustalić w trakcie budowy, a okna, elewację i oczywiście garaż robi architekt?
Hej,

Tak się przedstawia nasza adaptacja projektu. Brak komina w kotłowni, będzie PC. Bedzie spora spiżarka/kantorek. 3ci pokój uległ dużemu powiększeniu. Zmniejszyliśmy łazienkę, gdyż wydawała nam się za duża, w takiej też się wszystko bez problemu zmieści. Zrezygnowaliśmy z WC i spiżarki w kuchni dla powiększenia powierzchni codziennej. Po za tym jak zobaczylismy kominek w słupku to euforia Smile jeszcze okno narożne w kuchni. Lewa ściana jest południu więc im więcej słońca tym lepiej.
Pozdrawiam
Michał

[Obrazek: Nasz_projekt.png]