Budowa domu za 150 tys

Pełna wersja: Rozplanowanie pomieszczeń.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
(04.01.2018, 02:41)m4yflower napisał(a): [ -> ]Zamień łazienkę z wiatrołapem i będziesz miał klasyczny układ pomieszczeń z podziałem na strefy

Jak tak zrobi, to nie będzie miał drzwi do jednej sypialni (tej z jednym oknem).
Poza tym, wc i tak w najdalszym punkcie od salonu, między sypialniami. Więc chyba nie do końca z tą "strefą prywatną"...
W tym wątku wcześniej jest kilka fajnych wersji z 3 pokojami i z podziałem na strefy
daniel-03  w jakim programie zrobiłeś swoje rozplanowanie pomieszczeń?
(04.01.2018, 12:24)krzysztof85 napisał(a): [ -> ]daniel-03  w jakim programie zrobiłeś swoje rozplanowanie pomieszczeń?

oczywiście Sketchup (świetnie się do tego nadaje)
Witam,
Zastanawiamy się z żoną nad projektem domu za 150tys, żeby ułatwić sobie zadanie zrobiłem małą symulację z dokładnym przeniesieniem wymiarów. Rodzina 5-cio osobowa.

Delikatne zmiany jakie wprowadziłem to rezygnacja z kotłowni oraz WC na rzecz garderoby oraz pralnio kotłowni.
Rodzi się pytanie czy piec gazowy, zasobnik oraz rozdzielnik do podłogówki zmieści się w miejscu małej toalety?

[attachment=2239]
(05.01.2018, 23:09)ninjazx napisał(a): [ -> ]Witam,
Zastanawiamy się z żoną nad projektem domu za 150tys, żeby ułatwić sobie zadanie zrobiłem małą symulację z dokładnym przeniesieniem wymiarów. Rodzina 5-cio osobowa.

Delikatne zmiany jakie wprowadziłem to rezygnacja z kotłowni oraz WC na rzecz garderoby oraz pralnio kotłowni.
Rodzi się pytanie czy piec gazowy, zasobnik oraz rozdzielnik do podłogówki zmieści się w miejscu małej toalety?

Moim zdaniem zasobnik będzie zbędny przy kotle dwufunkcyjnym. Tym bardziej, że droga jaką musi pokonać ciepła woda do łazienki jak i kuchni jest bardzo krótka więc kocioł jak najbardziej się zmieści.

sierzant

Rodzi się pytanie czy piec gazowy, zasobnik oraz rozdzielnik do podłogówki zmieści się w miejscu małej toalety?
Zmieści się bez problemu.
Witamy !!! Oto nasz ideał Smile Wymiary budynku bez zmian, doklejony garaż z osobnym dachem. Kotłownia na paliwo stałe, część garażu wykorzystana na garderobę. Dodatkowa łazienka w naszej sypialni - wraz z garderobą daje to mini MASTER BEDROOM. Po drugiej stronie pokoje naszych synów i mini gabinet(komputer, drukarka dokumenty itd). Centralnie duże pomieszczenie - kuchnia, jadalnia i salon z wyjściem na taras (okno tarasowe planujemy ok 3metrowe). Projekt do dopracowania (drzwi, okna, niektóre wymiary). Planowana budowa - lipiec, sierpień 2018 (Chojna, zach - pom). Prosimy o uwagi, sugestie. Pzdr Wink
[attachment=2242]

sierzant

Grzemich, dlaczego nie weźmiesz innego gotowego projektu który by ci bardziej pasował.
Taka zmiana wymiarów wypacza projekt taniego domu. Jeśli się upierasz, miałem podobny projekt
pomieszczeń, zrezygnowałem z racji salonu od północy. Tam po prostu będzie ciemno.
(06.01.2018, 20:55)sierzant napisał(a): [ -> ]Grzemich, dlaczego nie weźmiesz innego gotowego projektu który by ci bardziej pasował.
Taka zmiana wymiarów wypacza projekt taniego domu. Jeśli się upierasz, miałem podobny projekt
pomieszczeń, zrezygnowałem z racji salonu od północy. Tam po prostu będzie ciemno.

Sierżant, wymiary domu pozostają bez zmian, doklejony jest tylko lub aż garaż. Projekt domu pozwala na dowolną zmianę usytuowania pomieszczeń i to jest jego zaleta. Nie zaznaczyłem dokładnie usytuowania budynku względem stron świata - działkę mamy z wjazdem od wschodu, więc salon będzie od zachodniej strony. Pozdrawiam.